• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 12:53
  WhatsApp
Fikret Yeni’ye muhtarlardan büyük destek Cumhur İttifakı’nda AK Parti’den Seyhan Belediye Başkan Adayı olan Fikret Yeni, ‘’Muhtarlarımızla el ele ve omuz omuza vererek, daha güzel, daha mutlu ve geleceği kucaklayan bir Seyhan inşa etmek istiyorum’’ dedi.

Yeni, mahalle muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Gönül belediyeciliğini’’ Seyhan’a getirmek için yola çıktığını söyledi.

‘’Gönül belediyeciliğinin’’ oluşması noktasında vatandaşlarımıza sadece hizmet etmek için değil, Seyhan’ı, Seyhan’da yaşayan vatandaşlarımızla birlikte alınacak ortak kararlarla yönetme çabasında olacaklarını dile getiren Yeni, ‘’Seyhan’ın sorunlarının çözümünde, demokrasilerin ve yerel yönetimlerin mihenk taşı olan muhtarlarımız, bizim için çok önemli’’ dedi.

Yeni, muhtarların temel görevinin, vatandaşlarımızın ve mahallesinin sorunlarını ilgili mercilere ulaştırılması olduğunu ifade ederek, ‘’Muhtarlarımızın, kendi mahallesindeki sorunları giderme gayesinde olduğunu çok iyi biliyorum. Allah nasip eder göreve seçilirsem, yaklaşık 16 yıldır ülkemizi yöneten ve yönetmekle kalmayıp çağ atlatma yolunda büyük mesafe kat eden iktidar partisinin il başkanlığını yapan kardeşiniz olarak, bu sorunları kısa sürede çözüme kavuşturacağım’’ diye konuştu.

Türkiye’nin 5. büyük ilçesi olan Seyhan’ın 30 ve 50 bin gibi nüfusa sahip mahallelerinin bulunduğuna dikkati çeken Yeni, şöyle konuştu: ‘’Böylesine kalabalık bir nüfusa sahip olunca da, o mahalledeki muhtarlarımızın üzerindeki sorumluluklar artıyor, sorunlarının çözümü noktasında daha fazla çaba göstermek zorunda kalıyor. İşte ben, muhtarlarımızla el ele ve omuz omuza vererek değerli muhtarlarımızla daha güzel, daha mutlu ve geleceği kucaklayan bir Seyhan’ı birlikte inşa etmek istiyorum. Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere verdiği kıymeti anlatmaya gerek yok. Biz de, öyle bir liderin arkasında, öyle bir liderin talimatlarıyla ve öyle bir liderin ortaya koymuş olduğu prensipler çerçevesinde Seyhan’ı yönetmeye talibiz.’’

 

 


Yorumlar (1)