• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 17:59
  WhatsApp
Fikret Yeni’den öğrenciler için örnek proje Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, projeleri arasında yer alan Kampüs Seyhan Projesi’nin Türkiye’de ilk olacağını belirterek, aynı zamanda her yaş gurubundan hemşerilerinin yararlanabileceği Tema Park Projesi’yle de fark yaratacaklarını söyledi.

ADANA TOROS GAZETESİ

 

(HABER MERKEZİ)- Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni,  800 binin üzerinde nüfusa sahip Seyhan’ı marka yapacak bir birinden değerli 26 başlık altındaki 108 projesinin, büyük bir titizlikle hazırlandığını söyledi.

Fikret yeni, seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen mahalle mitingleri, sivil toplum kuruluşları, odalar ve esnaf ziyaretlerinde, Adana ve Seyhan için hazırlanan projelerini anlatmaya devam ediyor.

Alanında uzman ekip arkadaşları tarafından hazırlanan projelerin, Seyhan’ın tüm mahallelerine yönelik olduğuna dikkati çeken Fikret Yeni, ‘’Seyhan’ın mevcut sorunlarını giderirken, kentimizde yaşayanların yararına olacak ve Seyhan’ı marka kent yapacak adımları toplumun her kesimiyle birlikte atacağız’’ dedi.

Fikret Yeni,  en iddialı projelerinden biri olan öğrencilere yönelik Kampüs Seyhan Projesi’nin Türkiye’de ilk olacağını açıklayarak, ‘’24 saat açık olması planlanan Kampüs Seyhan Projesi’ni, öğrencilerin yoğunlukla ikamet etmesi ve tüm yurtlara ulaşımın kolay olması bakımından Sümer Mahallesi’nde Baraj Yolu’na yakın bir yerde yapacağız. Bu projenin hayata geçirilmesiyle, öğrenci kardeşlerimizi, ders çalışabilecekleri, ücretsiz çorba ve çay hizmetlerinden yararlanabilecekleri 24 saat açık bir mekâna kavuşturacağız’’ dedi.

Kampüs Seyhan Projesinin, 11 bin metrekare alanda planlandığını anlatan Fikret Yeni, ‘’Projede, bin 800 metrekare merkez kafeterya, 700 kişilik kütüphane ve bireysel çalışma alanı, 1 adet amfi tiyatro, 1 adet basketbol sahası, 3 adet uydu kafeterya ve aynı zamanda kapalı otopark yer alacak’’ diye konuştu.

 

 


Yorumlar (1)