• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 19:28
  WhatsApp
‘Evim başıma yıkıldı’

‘Evim başıma yıkıldı’

 

Mestanzade Mahallesi’nde oturduğu evin bir bölümü çöken 58 yaşındaki Meryem Aniş,  harabeye dönen evine korkarak giriyor. Tek başına yaşayan Aniş, uzatılacak yardım elini bekliyor.

 

Serdar AKIN / Zeynep ORDU - ÖZEL HABER

 

YARDIM İSTEDİ

Adana’da evinin çöken tavanının altında kalan 58 yaşındaki Meryem Aniş, ölümün kıyısından döndü.  Komşuları tarafından göçük altından çıkarılan ve ayağından yaralanan Aniş, yıkılmaya yüz tutan evine korkarak giriyor. Komşularının sahip çıktığı Aniş, evinini kullanılamaz hale geldiğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

KOMŞULARI KURTARDI

Olay Mestanzade Mahallesi 21028 sokakta meydana geldi. Aniş’in oturduğu tek odalı evin tavanı önceki gün şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle büyük bir gürültüyle çöktü. Gürültüyü duyan vatandaşlar, çöken tavanın altında kalan Aniş’i kurtardı. Kaldırıldığı hastanede tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilen Aniş, korku dolu anlar yaşadığı eve çekinerek girdi.

HER SANİYE KORKUYOR

Evde geçirdiği her saniye büyük bir korku yaşadığını vurgulayan Aniş, “Ev üfleseniz yıkılacak gibi duruyor. Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda ne yapacağımı şaşırıyorum. Komşularıma gitmek istiyorum ama güçlükle yürüyebildiğim için evimden çıkamıyorum. Evim kullanılabilecek gibi değil. Büyüklerimizden yardım etmelerini istiyorum” dedi.

TEK BAŞINA

Eşini birkaç yıl önce kaybettiğini anlatan Aniş, “Birçok rahatsızlığım var. Kendime bakacak durumda değilim. Bana bakacak bir oğlum var o da cezaevinde. Komşularım sağ olsunlar hiçbir zaman desteklerini eksik etmezler. Tek isteğim başımı sokabileceğim, içinde korkmadan oturabileceğim bir ev” diye konuştu.


Yorumlar (1)