• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 06:08
  WhatsApp
Esra Erol’dan duyarlı davranış HABER: HALİL BİLEK - Spor malzemeleri çalan çocuklara yardım edeceğini açıkladı.

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

 

 

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5'inci Grup’ta mücadele eden Kiremithane Spor Kulübü’nün tesislerine girerek futbolcuların kramponlarını, formalarını, futbol toplarını ve skorbordu çaldıkları iddia edilen 12 çocuk mahallede top oynarken yakalandı. Hırsızlık olayının sosyal medyada yayınlamasının ardından ünü sunucu Esra Erol, İnstagram hesabından bir açıklama yaparak, bu çocukların kazanılması gerektiğini belirtti ve 12 çocuğun tüm takım ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi.

Hırsızlık olayı Kiremithane Spor Kulübü’nün Kışla Mahallesi'nde bulunan tesislerinde meydana geldi. Kiremithane Spor Kulübü’ne giren kimliği belirsiz kişiler, futbolculara ait forma, futbol topu, kaleci eldiveni, skorbordu çalarak kayıplara karıştı. Sabah kulübe gelen görevliler, hırsızlık olayını fark edince polisi aradı.  Antrenman için kulübe gelen futbolcular maçta giyecek formalarının ve kramponların çalındığı sürpriziyle karşılaştı.

Kulüp yönetimi hırsızlık olayını sosyal medya üzerinden duyurunca Adana’daki diğer amatör kulüplerden destek geldi. Polis de hırsızlık olayını aydınlatmak için geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Hırsızlık olayının meydana geldiği bölgede devriye gezen polisin dikkatini, mahalledeki boş arazide krampon ve formayla top oynayan çocuklar çekti. Sahaya giren ekipler, çocuklara bu malzemeleri nereden aldığını sordu. Paniğe kapılan çocuklar suçlarını itiraf etti. Çalınan malzemeler kulübe teslim edildi.

Hırsızlık olayının sosyal medyada yayılmasının ardından bu durumdan etkilenen ünlü sunucu Esra Erol, sosyal paylaşım sitesi İnstagram üzerinden açıklama yaptı. “12 evladın tüm takım ihtiyaçlarını ben karşılayacağım” diyen Erol, şunları söyledi; “Onları kazanmalıyız. Bu suç yüzünden bir kenara itmeyeceğiz. Onları kazanacağız. İşledikleri suç nedeniyle haklarına yapılacak işlerin ardından onları kazanmalıyız. Futbol oynamak için krampon ve forma çalan 12 çocuk haberi beni çok yaraladı. İşledikleri su. Ortada bir de niyetleri. Onları kazanacağız” dedi. Erol’un bu paylaşımı büyük bir takdir topladı.

 


Yorumlar (1)