• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 05:59
  WhatsApp
Eski Başkan Yeni Başkan Adana merkez Seyhan ilçesi Kocavezir Mahallesi'nde bulunan Kocavezir İş Merkezi için yapılan olağan genel kurulda başkanlığa Garip Erbaş yeniden getirildi.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekili Mustafa Göktaş, MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Şeyhmuz Uçar ile oda başkanları ve esnaflar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunarak başlayan genel kurulda,  yapılan seçimde Başkan Adayı Garip Erbaş oy birliğiyle Kocavezir İş Merkezi Başkanlığı'na seçildi.  Genel kurulda konuşan Başkan Erbaş, iki yıl önce başladıkları görevde Erbaş Ailesi olarak eski darabaları yenilediklerini, merdiven dairelerini boyandığını, asönsörün, jeneratörün yenilendiğini belirterek, "Kocavezir iş merkezi enkaz halindeydik, tertemiz yaptık. Yıkama hizmeti de getirdik. Birçok hizmet verdik. Desteğiniz için hepinize teşekkür ediyorum"diyerek alkış aldı.

 

MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Şeyhmuz Uçar da, yıllarca esnaf olarak hizmet verdiğini, 2019 yılında yapılacak belediye başkanlığına önce Allah'a sonra da halka güvenerek aday adayı olduğunu belirterek, adaylığının açıklanması halinde 31 Mart'ta da herkesin, her kesimin oyuna talip olduğunu ifade ederken, "Kazanırsam, Kocavezir'in sorununu,başta Suriyeli meselesini kendi sorunum gibi çalışarak çözeceğim.Seyhan'ı hakettiği yere getireceğim"dedi.

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek ise ekonominin sıkıntısını en çok çekenin küçük esnaf ve sanatkarlar olduğunu belirtirken, başarının kollektif çalışmayla olacağını, yapılamayanları da olumlu yönde, yol göstererek eleştirmek gerektiğini söyledi. Sözütek, "Ben de sizlerden biriyim. Ülkemiz ekonomik olarak iyi noktada değil. Şu anda bankalarla görüşmelerimiz var. Faizleri düşürüp, vadeleri uzatmaya çalışıyoruz. Eğer bunu başarırsak,inşallah hepimiz için hayırlı bir sonuç olacak. İyi ki varsınız, Allah işinizi gücünüzü rastgetirsin"şeklinde konuştu.

 Kocavezir İş Merkezi Yönetim şu isimlerden oluştu:"Başkan Garip Erbaş.  2.Başkan Yonca Erbaş.Yönetim Kurulu Üyeleri: Mustafa Delioğlu, İbrahim Halil Bilben, Sabahattin Kılıç, Mustafa Uyar, Cumali Tosun, Süleyman Günel, Aydın Ayhan


Yorumlar (1)