• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:21
  WhatsApp
Esendemir, TGF başkanvekili oldu


(Haber Merkezi)- Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulun ardından Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı yapıldı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve ASGD Genel Başkanı
İbrahim Erdoğan Başkanvekilliklerine seçildiler. Geçtiğimiz hafta Başkent Ankara’da gerçekleştirdiği 9. Olağan Genel Kurulu sonrasında yenilenerek güçlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu, 3 yıllık yeni çalışma dönemini, Gebzeli meslektaşlarıyla omuz omuza vererek başlattı.
KARACA= ANADOLU BASINI CUMHURİYETİN GÜVENCESİDİR
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu, yeni çalışma dönemine Gebze’den start verdi. Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Anadolu basını Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bekasında ülkemizin en büyük güvencesidir” dedi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu basınının Cumhuriyet tarihindeki önemine vurgu yaparak, her dönemde özellikle korunup kollanması gerektiğini ifade etti. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Çok net ifade edeyim, Anadolu basını olmazsa Türk basını olmaz. Cumhuriyetimizin kuruluşunda üstlendiği kutsal işlevle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan
Türkiye Cumhuriyeti’nin adeta sigortası olan Anadolu basını, ağır aksak da olsa, gelişmekte olan demokrasimizin en önemli teminatıdır. O nedenle de her dönemde üzerine titrenmeli, korunup kollanmalıdır. İçinde bulunduğumuz dönemde bir anlamda sırat köprüsünden geçmekte olan Anadolu basını, başta kağıt, kalıp ve mürekkep olmak üzere pahalı hammadde girdabından mutlaka kurtarılmalı, istihdam sancısı çeken meslektaşlarımız, bir an evvel, evrensel standartlarda olmak kaydıyla,
özlük hak ve hukuka kavuşturulmalıdır. Bütün bu nedenlerle, Sayın Cumhurbaşkanımızdan, ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşları harekete geçirmelerini bekliyor, yaygın ve yerel basın için hayati öneme sahip olan bu talimatlarını, kendilerinden hasseten talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
Bu arada TGF’nin Gebze toplantısında, Genel Kurulun hemen sonrasında yapılan Yönetim Kurulu görev dağılımı da açıklandı. Buna göre Genel Başkanlık görevine Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca yeniden getirilirken, Genel Başkanvekilliklerine Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Anadolu Spor Gazetecileri Derneği(ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan seçildi.
TGF’de, genel başkan yardımcılıklarına da Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer,  Sakarya Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş ve Şanlıurfa GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kapaklı getirildi. Genel Sekreterlik görevini Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici üstlenirken, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Levent Altun da Genel Sekreter Yardımcılığına seçildi. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık’ın yeniden Genel Sayman olduğu TGF’de, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, TGF Kadın Gazeteciler Komisyonu Başkanı, Parlamento Medya Mesuplari Derneği Başkanı Hasan Özgür Özen de İnternet ve Sosyal Medya Komisyonu Başkanı oldu. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi  Kenan Çimen ve Çanakkale 18 Mart Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İlker Ülker ise yeni dönemde TGF Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacaklar. Öte yandan Gebze’deki toplantıda, TGF’nin 58. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nın Kasım ayı içerisinde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde Zonguldak’ta yapılması kararlaştırıldı.

 


Yorumlar (1)