• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Nisan 2019
  • 04:01
  WhatsApp
Erken mesai

Milli maç arası nedeniyle Adanaspor dün akşam toplanarak idmanlara başlarken, maç ve antrenman eksiği olan oyuncular Salı günü idmanlara başladılar. Oğuzhan, Kone, Doğanay, Renan Foguınho, Digao ve Altay maçında oynamayan oyuncular Salı gününden itibaren antrenman yaptılar.12 günlük antrenman ve Konyaspor maçıyla bu oyuncuların eksikleri giderilmeye çalışılacak

22 kornerden

1 gol bulundu

Adanaspor geride kalan 4 maçta ortalama beşin üzerinde korner kullanmasına karşın sadece bir gol atabildi. Elazığ maçında 6, Emraniye deplasmanında 5, Afyonspor karşısında 9 ve Altay maçında 2 korner olmak üzere Adanaspor 22 köşe atışı kullandı. Ancak Turuncu-Beyazlı takım sadece Elazığ maçında Diniz ile korner atışında gol bulabildi.

Toplama oynama oranında

Zayıf kalındı

Spor Toto 1.Ligi’nde 4 maç geride kalırken Adanaspor sadece bir kez topla oynama oranını lehine çevirebildi. Ligin ilk maçında Elazığspor karşısında yüzde 56’ya 44’lük oranı yakalayan Adanaspor bu maçta berabere kaldı. Ümraniye maçında yüzde 55’e 45 rakip üstündü. Adanaspor, Afyon maçını kaybederken yüzde 53’e 47’lik oran deplasman takımının lehineydi. Son Altay maçında da yüzde 61’e 39’luk oran İzmir ekibinin lehine oldu. Adanaspor sadece 1 kez topla oynama oranını elinde tutabildi.

.Bumba dikkat çekti

Yeni transfer Claudiu Bumba’nın asist sayısı iki oldu. Başarılı oyuncu Elazığspor ile oynanan ilk karşılaşmada Renan Diniz’in attığı golde ortayı yapan oyuncuydu. Son Altay karşılaşmasında Eren Keleş’e de asist yapan Bumba asist sayısını 4 karşılaşmada ikiye çıkardı. Bumba, Adanaspor’un Altay karşısında attığı ikinci golü de hazırlayan oyuncu olarak dikkat çekti.

 


Yorumlar (1)