• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 20:58
  WhatsApp
Erhan Aka ‘Ziyapaşa’yı örnek mahalle yapacağım’

ADANA TOROS GAZETESİ

Muhtar Adayından, Belediye Başkan adaylarını kıskandıracak projeler:

*Su kanalının üstünü kapatacağız, Adana su kanalında boğuldu haberleriyle anılmayacak

*Rögarlar hep kapalı, en küçük yağmurda evleri sel basıyor, buna kesinlikle son vereceğiz

* Madde bağımlılığıyla mücadele edeceğiz, gençler için daha yararlı uğraşlar bulacağız.

*İhtiyaç sahiplerinin Kaymakamlıktan sosyal yardım almalarını sağlayacağız

Özel Haber: Rüya Kürümoğlu- Şansel İrtaş

Ziyapaşa Mahallesi Muhtar Adayı Erhan Aka, seçildiği taktirde gerçekleştirmeyi planladığı projelerini TOROS’a anlattı. Birçok Belediye Başkan Adayını kıskandıracak cinsteki projeleri tek tek sayan AKA ‘Ziyapaşa’yı örnek mahalle yapacağım’ dedi.

42 YILLIK ÖZLEM

Ziyapaşa Mahallesi Muhtar Adayı Erhan Aka ’42 yıldır bu mahallede yaşıyorum. Neyimiz var, neyimiz yok çok iyi biliyorum. Yıllardır bu eksiklerin giderilmesi için elimden geldiğince mücadele ediyorum. Ama bazı şeyler yetkili olmazsanız yapılmıyor.Şimdi bunları gerçekleştirmek için muhtar adayıyım’ diyor.

SEVİLEN KİŞİ

Mahalle sakinleri, Erhan Aka’nın genç, dinamik, azimli ve dürüst olduğunu ifade ederek ‘Kendisi saygın ve sevilen bir isim. Muhtar seçilirse mahallemiz için çok yararlı olur’ diyorlar ve desteklediklerini belirtiyorlar Aka da mahallesinde kalıcı hizmetlere imza atmak, problemsiz daha modern örnek ve başarılı bir muhtar olabilmek için gerekenleri gerektiği gibi yapacağını söylüyor.

 

TECRÜBELİYİM

Aka “Evli ve 4 çocuk babasıyım.3 çocuğumu zor şartlara  rağmen elimden geldiğince okutmaktayım. uzun yıllar özel inşaat firmalarında öncelikle inşaat işçisi- dekorasyon ustası ( iç dış izalasyon /yalıtım,iç-dış dekorasyon )işlerini başarılı olarak yürüttüm. Son olarak da yaklaşık 16 yıl özel bir inşaat firmasında şantiye sorumlusu, sonrasında ise yönetici yardımcılığı ve  danışmanlığı yaptım. Muhtar adayı olmadan önce mahallemde yapılması gereken hizmet projelerini hazırlayıp,  yerel yöneticilerle görüşerek, olumlu destekler aldıktan sonrada mahalle sakinlerinin de teveccühü ile muhtarlığa aday oldum.’ Diyor.

SEÇKİN AZALAR

Muhtar adayı Erhan AKA, muhtar adaylarını şöyle tanıtıyor: 12 Yıldır bu mahallede hizmet veren Yıldız Büfe sahibi Ahmet Yaşar,, Zıraat Mühendisi olup, Mahallemizde oto galeri sahibi olan Mustafa Kurt, Uzun yıllardır mahalle sakini olan Mali Müşavir Feride Öğülener,  Mahallemizin emektarı olan ve Balcalı hastanesinden emekli Tamer Evren

PROJELERİ VAR

Muhtar olma yolunda sabırlı, girişken ve sağduyulu olduğunu ifade aden Aka, Projelerini şöyle anlattı. ‘Muhtar Olarak mahallemiz için, Seçkin bilinçli kültürlü birbirinden değerli Azalarımla birlikte; Öncelikle ilk yapacağım iş mahallede çok ihtiyaç sahibi vatandaş var gerek kendi imkanlarımızla gerekse de Valilik ve Belediye gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarla mahalle halkımız arasında köprü görevini üstleneceğiz.

YAYA GEÇİDİ

‘Yaya geçidi sorunu var mahallemizin çocuklarımız okula gidebilmek için kanalın etrafını dolanmak durumunda kalıyorlar bu durumdan tüm mahalle halkı şikayetçi haliyle. Birkaç kez kazaya bile sebep olmuştu. Bu yüzden mahallemize tüm halkımızın isteği olan üstgeçit yaptıracağız.  Mahallemizin sorunlarından biri de alt yapı sorunu logarlar hep tıkalı yetkililere kaç defa söyledik ancak olumlu bir geri dönüş alamadık. Mahallede çok küçük bir park var 20 bin nüfusu var yaklaşık bu park için mücadele edeceğiz.

TEHLİKELİ KANAL

*Kanalın orada çocuklar sürekli suya giriyor, her yıl çok sayıda çocuk boğuluyor. Ben seçilirsem   projem olan kanalın üstünü kapatıp kapalı semt pazarı yapmak için mücadele edeceğiz.  Kanala kıyısı olan mahallelerle istişare yaparak orayı kapalı semt pazarı yapacağız. Hem böyle boş bir alanı halkımıza kazandıracağız hem de çocuklarımızı böyle bir tehlikeden kurtaracağız. 

* Mahallemiz; Adana'nın en gözde, elit, değerli ve kıymetli mahallesi olmasına rağmen hizmetlerden yoksun, sahipsiz, sanki terk edilmiş harabe misali bir mahalle olarak göze çarpmaktadır…

*Sağlık ocağı yapılması için  şimdiden gerekli yerlerle görüşmelerimiz oldu .Yetkili yerlerden kesin olarak söz aldık şuan yer tespiti için çalışmalar yapılmaktadır

*Halk ekmek kulübesini mahallemize çoğaltılma, projemiz.

* Boş arazilerin temizlenmesi, Belediye ve Hazine arazilerinin bulunduğu mümkün yerlere çocuk parkları, eğlence  ve gençlere sağlıklı spor alanları yapılması

*Gelir düzeyi düşük ihtiyaç sahibi  aileleri belirleyip, ihtiyaçlarını gidermek için tüm yardımları getirmek

*Mahallemizin giriş ve çıkışlarına çocuk parkları ve tehlike arz eden bölgelere Emniyet izniyle kamera sistemi (mobese)yerleştirilmesi,

*Yaşlı,hasta bakıma muhtaç engel durumu olan kişileri belirleyip,gerekli sağlık ekiplerinin desteği ile en iyi şekilde bakımlarının yapılmasını sağlayacağız

*Aski, Tedaş  ve Belediye hizmetlerinin sağlıklı ve zamanında hızlı şekilde gelmesi,( ilaçlama,altyapı ,yol,kanalizasyon vs

* Madde bağımlısı gençlerimizi bu bağımlılıktan kurtarmak için topluma yararlı birey olarak kazandırılması için gerekli girişimler yapacağız.

*Tebligatların zamanında yerlerine ulaştırılmasını sağlayacağız

 

*Okul  öğrencilerinin  giriş çıkış güzergahlarının bulunduğu yerlere ( orta doğu hastanelerinden battı çıktı diye tabir ettiğimiz güzergahtan araçlar çok  hızlı ve tehlikeli gelmektedir.) bu nedenle yetkili mercilerle görüşmeler yazışmalar yaparak, Yüksek kasis yapılması.kontrol geçiş güzergahı yapılması.trafik ışıkları yapılması.

*Kanal üstü okul karşısına Karşı yoldan üst geçit şeklinde köprü yapılmasını sağlayacağız.

*Sokak hayvanlarına ve de evde,apartmanda beslenen hayvanlarımıza ortam(barınak)hazırlanması sağlayacağız.

*Gerçekliği ve Şeffaflığı temel prensip olarak görmekteyim. Bu nedenle de,Mahalle sakinleri ile istişare edip toplantılar düzenleyeceğiz  değerli azalarımızla  birlikte güzel projeler üreteceğiz,hep beraber kararlar alacağız. Yapamayacağımız hiçbir şey için söz vermeyeceğiz yapmak için tüm gücümüzle sonuna kadar isteğimiz yerine getirilene kadar  yasal mücadelemizi en iyi şekilde yapacağız..      

MAHALLELİMİZ ÖFKELİ

Ziya Paşa Mahallesi muhtar adayı Erhan Aka, mahalle sakinlerinin öfke dolu olduğunu belirterek şunları söyledi. “Bazen mahalle sakinlerinden yoğun tepkiler, şikayetlerde almaktayız şöyle ki;  mahalle sakinlerinin evlerini ziyaret ettiğimizde bazen bizlere çok öfkeli davranıyorlar,  “neden evlerimizi ziyaret etmiyorsunuz sizleri tanımak istiyoruz neden kendinizi tanıtmıyorsunuz , dertlerimizi sorunlarımızı dinlemiyorsunuz. Bizler için ne yapılırsa sadece seçim zamanında yapılıyor zaten. Bizleri arayıp sorun da bari seçim zamanı bizler için gerekenleri yapın”  diye serzenişte   bulunuyorlar.

MAHALLE TOPLANTILARI

Erhan AKA Doğruluğu, Dürüstlüğü, Gerçekliği ve Şeffaflığı temel prensip olarak görmekte olduğunu belirterek,  Mahalle sakinleri il istişare edip toplantılar düzenleyeceğiz değerli azalarımızla  birlikte güzel projeler üreteceğiz,hep beraber kararlar alacağız.Yapamayacağımız hiçbir şey için söz vermeyeceğiz yapmak için tüm gücümüzle sonuna kadar isteğimiz yerine getirilene kadar  yasal mücadelemizi en iyi şekilde yapacağız.  Diyor..

 

Erhan Aka  “Mahallemize yıllardır gelmeyen hizmetleri getirmeyi, yapılamayanları yapmayı hedefliyoruz. Allah’ ın izni ile ,bizi destekler ve layık görürseniz  eğer; Yasaların verdiği yetkiler dahilinde belediyelerle, yetkili birimlerle, sivil toplum örgütlerininin desteklerini alarak karşılıklı dayanışma,beraberlik ve hoşgörü çerçevesinde hizmetleri yerine getirmek için mücadele etmeye hazırız. Mahallemiz için 7 gün 24 saat tüm gücümüzle hizmet etmeye halkımızın emrinde olmaya hazırız. Mahallemizi saygı ,sevgi ,kardeşlik,birlik ,beraberlik,  dayanışma   ve hoşgörü ile hep beraber el ele vererek yönetmeye hazır mısınız?. Sizler hazırsanız bizler hazırız! öyleyse durmayın, Kaliteli hizmet için Verin yetkiyi görün  Etkiyi. Mahallemizin geleceği için gelin birlik olalım! ayrıştırıcı değil , birleştirici olalım, yıkıcı olmadan çözüm üretelim, yorgun umutsuz bir muhtar değil azimli tuttuğunu koparan genç çalışkan dinamik mahallesiyle barışık bir muhtar olacağız, aynı mahallede yaşadığımızdan dolayı, mahallemize hak ettiği hizmeti getirmeyi vefa borcu olarak görmekteyiz ,onun için sizden birine , hadi Size-Bize Kardeşinize  sahip çıkın. Gençliğe oy verin, gençliğimiz,geleceğimiz kazansın’ diye sesleniyor.

 

 


Yorumlar (1)