• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 18:17
 
'En büyük milliyetçilik Adana'ya hizmettir' CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Erbek yerel seçimlerden başarı ile çıkacaklarını söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av. Aziz Erbek, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından yeniden yerel seçim çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Yerel seçimlerden partisinin başarı ile çıkacağını vurgulayan Av.Erbek, '24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği sonuçlarına bakılacak olursa Türkiye ve Adana halkının yüzde 50'si mevcut iktidara hayır demiştir. Bu sonuç yerel seçimleri de etkileyecektir. Küçük bir oranda düşüş olsa da, partimiz mevcut oylarını korumuş, Millet İttifakı ile de yaklaşık yüzde 40 oy oranına ulaşmıştır. Yerel seçimlerde tüm siyasi partileri kucaklayarak, Adana halkı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ne sosyal demokrat belediyecilik anlayışını getireceğiz.'dedi.

ADANA HALKI İLE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Adana'nın sahipsiz olmadığına dikkat çeken Av.Erbek, 'Biz Adana'ya Adana halkı ile birlikte sahip çıkacağız.Hedefimiz Büyükşehir ile birlikte 15 ilçe belediyesini partimize kazandırmak. Adana için projelerimiz hazır, çözemeyeceğimiz hiç bir sorun yok. Yıllardır kentimizin neşter vurulmamış sorunları birikti. Bugüne kadar Adana'ya ve Adanalıya hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz. Ancak Adana'ya yakışır bir hizmet anlayışı biz sosyal demokratlarla gelecektir.'diye konuştu.

KADINLAR VE GENÇLER İÇİN PROJELER

Kentin yanı sıra kadınlar ve gençler için de önemli projeleri olduklarını ifade eden Av. Aziz Erbek, 'Kadınlarımızı ve gençlerimizi ülkemiz ve partimizin geleceği açısından önemsiyoruz. Anadolu’daki sıradan bir kent bile Adana’dan iyi bir konumda. Bizler yapacağımız hizmetlerle kentimizi hak ettiğimiz yere getireceğiz. Her semte spor merkezleri kurarak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan da uzak tutacağız. En büyük milliyetçilik memlekete hizmet etmekle olur.’dedi.

PROJELERİMİZİ PAYLAŞTIK

Uzun süredir yerel seçim çalışmaları nedeni ile sahada olduklarını anlatan Av.Erbek, '24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeni ile milletvekili aday adaylarımızla birlikte çalışmalarımıza devam ettik. Yerel seçim çalışmaları kapsamında 15 ilçemizde ve şehir merkezinde gitmediğimiz yer kalmadı.Sivil toplum örgütlerini, TMMOB'a bağlı odaları, esnaf odalarını, örgütlerimizi ziyaret ettik, Adana için gerçekleştireceğimiz projelerimizi paylaştık. Kapı kapı gezip, herkese, her kesime projelerimizi anlatarak, destek istedik. Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.'diye belirtti.

ERKEN YEREL SEÇİM ETKİLEMEZ

Yerel seçimlerin erken tarihte yapılması halinde sorun yaşamayacaklarını ifade eden Av.Aziz Erbek, '2019 yılının Mart ayında yapılması gereken yerel seçimlerin daha erken bir tarihe alınması başarımızı engellemez. Çünkü bizler her an seçim olacakmış gibi hazırız.Parti örgütümüzle, partililerimizle el ele verip yerel seçimlerde büyük bir başarıya imza atacağımıza inanıyorum.Uzun süredir sahadayız, yerel seçimler erken yapılsa da bizi etkilemez. Adanalı bu seçim döneminde bizlere destek verirse, pişman olmayacak. Değişim bizimle başlayacak. Projelerimizle Adana gerçekten değişim ve dönüşüm yaşayacak.'dedi.

 

 


Yorumlar (1)