• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 18:35
  WhatsApp
En büyük engel sevgisizliktir

 

Dünya Engelliler Günü’nde Adana’da düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

 

'En büyük engel sevgisizliktir'

 

 

ÖZEL HABER: Halil Bilek / Zeynep ORDU

 

 

OLDUKÇA KALABALIK VE COŞKULU GEÇTİ

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Adana’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Engelli haklarına dikkat çekebilmek ve engellilerin diğer insanlardan eksik olmadığını sadece farklı olduklarını hatırlatmak amacıyla Atatürk Parkı’nda düzenlenen tören ve yürüyüşe Adana Valisi, Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, çeşitli sivil toplum temsilcileri katıldı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

Vali Demirtaş, Başkan Sözlü ve Adana Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Ali Duran Karakaya tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törende konuşan Vali Demirtaş, “Engelli vatandaşlarımızın ve yakınlarının yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Bu sıkıntılarla yakinen ilgilendiğimi belirtmek isterim.Bizler insanlarımıza hizmet için buradayız” dedi.

KAPIMIZ 7/24 AÇIK

Valiliğin kapılarının 7 gün 24 saat engelli vatandaşlara açık olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş, mülki ve idari amirlere “Gönüllerinizin kapılarını engelli vatandaşlarımıza açınız” diye seslendi. Adana’yı engelsiz kent yapmak için çalıştıklarını açıklayan Başkan Sözlü ise, “Buradan size bir söz vermek istiyorum. Şehrimizin engelsiz bir şehir olması için var gücümüzle çalışacağız. Onların sevincini kederini paylaşmak asli görevimizdir” diye konuştu.

ZEYBEK GÖSTERİSİ HAYRAN BIRAKTI

Yapılan konuşmaların ardından Mavi Su Engelliler Sanat ve Spor Kulübü tarafından hazırlanan dans gösterisi sunuldu. İzleyenlerin beğenisini alan gösterinin ardından Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği üyelerinin gerçekleştirildiği zeybek gösterisi de izleyenlerden büyük alkış aldı.  Etkinliğin sonunda Atatürk Parkı’ndan Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüyen katılımcılar burada beyaz güvercin uçurdu.


Yorumlar (1)