• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:18
 
Emniyete taze kan

(Haber Merkezi)- Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu 21.Dönem Mezuniyet Töreni, Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekili Abdullah Doğru, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakan Kuzu, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, İl Emniyet Müdür Vekili Murat Balcı, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının   temsilcileri ile öğrencilerin aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende dile getirilen konuşmaların ardından kürsüye gelen Vali Mahmut Demirtaş, mezun olan öğrencileri tebrik etti ve görevlerinde başarılar diledi. Vali Demirtaş, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

ÜLKEMIZİN KONUMU, GÜVENLİK ÇALISMALARINI ÇOK ÖNEMLİ KILIYOR

"Malumunuz olduğu üzere Türkiye, dünyanın en kritik bölgesinde yer alan, stratejik konumu ile tüm gözlerin üzerinde olduğu bir ülkedir. Bu konum, diğer memleketlerden farklı olarak ülkemizin güvenlik tedbirlerinin ve yatırımlarının en üst seviyede, çağın gereklerine uygun olarak tasarlanmasını gerektirmektedir.

Buna, dünya genelinde artan terör eylemlerini, değişen suç çeşitlerini ve suç biçimlerini de eklediğimizde dosta güven, düşmana korku salan bir emniyet teşkilatına olan ihtiyacımız da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Bu zorlu coğrafyada, bin yıldır birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşayan ve sonsuza kadar da aynı duygularla yaşama azminde olan milletimizin, korkusuz neferlerinin yemin ederek polis teşkilatımıza katılışlarına, bugün hep birlikte şahitlik ediyoruz."

EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN YENİ NEFERLERINE BAŞARILAR DİLİYORUM

"Bu sebeple polis teşkilatımıza taze kan olacak evlatlarımızın alınlarından öpüyor, onlara görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Kıymetli Polislerimiz, Bugün itibariyle yaşamınızın yeni bir dönemine başlıyorsunuz. En başta milletimizin gözbebeği emniyet teşkilatımızın bir parçası olarak, bugün yapacağınız yemine ömrünüzün sonuna kadar sadık kalmalısınız. Her daim dürüst olmalı; doğruluktan, demokrasiden, insan haklarından ve hukukun üstünlüğüne bağlılıktan ayrılmamalısınız. Mesleğinizin vatan sevgisi, merhamet, adalet ve kötülükle mücadele olduğunu asla unutmamalısınız."

BİZİ GÜÇLÜ KILAN, BİRLİK, BERABERLİK ve KARDEŞLİĞİMİZDİR

"Bizi büyük millet, güçlü devlet kılan en önemli özelliğimiz; etle tırnak misali; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir. İnsanımız, bizim için en kıymetli, en değerli varlığımızdır. Biliniz ki bu asil ve aziz milletin fertleri bugünden sonra sizlere emanettir. Bu emaneti, canınız pahasına korumak sizlerin asli görevidir. Unutmayınız ki bu millete hizmet etmek, şereflerin en yücesidir. Dolayısıyla temel düsturunuz ve hareket noktanız milletimize hizmet etmek olmalıdır.

Her karışı aziz şehitlerimizin kanları ile sulanan bu vatana göz diken gafillere, devletimizi bölmek isteyen bedbahtlara, ay yıldızlı al bayrağımızı semalarımızdan indirmek isteyen aymazlara, ezanlarımızı gök kubbemizden dindirmeye çalışan hadsizlere, hadlerini bildirmeyi kendinize şiar edinmelisiniz."

 


Yorumlar (1)