• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 02:29
 
Emeklilere destek

ÖZEL HABER: ALİ BOZ- ŞANSER İLTAŞ

 

DİSK’e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Adana Şubesinin 24 Haziran’dan sonra gelen zamlara karşı başlattığı imza kampanyası çığ gibi büyüyor. 

Önceki günü Emekli-Sen Adana Şubesinin konukları 27. dönem CHP Adana Milletvekili adayı Av. Oya Tekin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Aziz Erbek, Çukurova Belediye Başkan adayı adayı Harita mühendisi Hasan Aslan ve Ceyhan Belediye Başkan aday adayı Ziraat Mühendisi Saim İnce oldu.

Tekin, Erbek, Aslan ve İnce, emeklilerin yanında olduklarını ve birlikte olmaktan da mutluluk duyduklarını belirterek,” Emeklilerin sorunlarını yakından biliyoruz. Çünkü bizimde ailemizde emekli olan insanlarımız var. Ne zor şartlarda geçindikleri ortadadır. Emeklilerin yanında olmak bizlerin asli görevidir.”dediler.

Emekli-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Bunsuz, Oya Tekin ve Saim İnce’nin ziyaretleri dolayısıyla güç aldıklarını belirtti. Bunsuz,” Biz emekliler sendikası olarak Adana’da bulunan tüm emeklilerimizin haklarını aramaya devam ediyoruz. Emeklileri görmezden gelen kim olursa olsun onun karşısında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak isterim. Emeklilerin içinde bulunduğu sıkıntılar artık gözle görülür hale geldi.” Dedi.

27. dönem CHP Adana Milletvekili adayı Av. Oya Tekin, emeklilerin sıkıntılarının artık dayanılmaz derece de büyüdüğünü belirterek, şöyle konuştu.” Emeklilerimiz uzun yıllar çalışarak emekli olduklarında rahat bir yaşam düşünmüşlerdir. Fakat ne yazık ki görüyoruz ki bırakın rahat yaşamı açlık ve yoklukla boğuşur duruma gelmişler. Emeklilerimizin bu yaşam şartlarını hak ettiklerini zannetmiyorum. Emeklilerimizin her zaman yanındayım ve olmaya devam edeceğim.”

CHP adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Aziz Erbek, emeklilerin yaşam koşullarının değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Erbek, şöyle konuştu.” Emeklilerin içinde bulunduğu sıkıntı artık ayyuka çıkmış durumdadır. Emeklilerimiz hayata tutunmaya çalışıyor. Ama emeklilerimizin bu durumunu görmüyor ve görmeden geliyor. CHP iktidarında emeklilerimiz hak ettikleri ilgi ve alakayı göreceklerdir.”

Çukurova Belediye Başkan aday adayı Harita mühendisi Hasan aslan ise, emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıların artık dayanılmaz boyutlara geldiğini ve bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirtti. Aslan, “ Ben şahsım olarak her zaman emeklilerimizin yanındayım ve onların sıkıntılarından kurtulması için elimden gelen tüm çabayı sarf ediyorum.”

Ceyhan Belediye Başkan aday adayı Ziraat mühendisi Saim İnce de, emeklilerin sıkıntılarından kurtulması için mevcut iktidarın elini taşın altına koyarak, gelen zamlar karşısında emeklilere iyileştirme yapmak zorunluluğunda olduğunu belirtti.

Ziyaretler sırasında CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu ve Seyhan kadın kolları başkanı Dilek Özcan ile birlikte yönetim kurulu üyeleri de bulundu. Görüşmelerin ardından 24 Haziran’dan sonra gelen zamları protesto etmek amacıyla Emekli-Sen Adana Şubesi tarafından başlatılan imza kampanyasını imzalayarak destek oldular.

 

 


Yorumlar (1)