• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 05:36
  WhatsApp
Elektrik telleri tehlike saçıyor

Elektrik telleri

tehlike saçıyor

 

Meydan Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin bahçesindeki budanmayan ağaçların temas ettiği elektrik telleri vatandaşları korkutuyor.

               

Şanser İLTAŞ / ÖZEL HABER

 

HEP OLUMSUZ YANIT

Yeşilyuva Mahallesi’nde, yapılan tüm girişimlere bir türlü budanmayan ağaçların temas ettiği elektrik telleri vatandaşların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda bu nedenle meydana gelen kaza da bir kişinin hayatını kaybettiğini belirten vatandaşlar, “Kime başvurduysak olumsuz yanıt aldık. Ağaçların budanması için bir canın daha mı gitmesi gerekiyor. Yetkililer, neden kılını kıpırdatmıyor anlamış değiliz” dedi.

KİMSE ÜSTLENMİYOR

Meydan Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin bahçesindeki budanmayan ağaçlar, Yeşilyuva Mahallesi 36038 sokakta oturan vatandaşları tedirgin ediyor. Yıllardır bu ağaçların budanması için Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi ve Enerjisa’ya başvurduklarını kaydeden vatandaşlar, “Büyükşehir ve Seyhan ‘bizim sorumluluğumuzda değil’ diyor. Peki o zaman kimin sorumluluğunda? Biz başka bir şehirde mi yaşıyoruz da topu birbirlerinin üstüne atıyorlar” diye konuştu.

YENİ ACILAR YAŞANMASIN

Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda sokakta yürümeye korktuklarını kaydeden mahalle sakinleri, “Ağaç dallarının temasından dolayı elektrik tellerinden kıvılcımlar çıkıyor. Bu anlarda sokakta olanlar büyük bir panik yaşıyor. Zaten 6-7 yıl önce, yağmurlu havada duvarın yanından geçmek isteyen bir genç elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yeni acılar yaşanmaması için yetkilileri göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)