• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 19:45
 
Egemenlik günümüze Çocuklar coşku kattı

Egemenlik günümüze Çocuklar coşku kattı

 

ÖZEL HABER: ZEYNEP BARAZ-SERDAR AKIN

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tören ve etkinliklerle kutlanırken, bu anlamlı bayramımıza çocuklar neşe ve coşku kattılar. Bayram Kutlamalarının yapıldığı İstasyon Alanına ve Atatürk Parkı başta olmak üzere etkinlik yerlerine akın eden çocuklar kadar, kutlamayı okullarında yapanlar da oldu.

COŞKULU ANMA

Bu etkinliklerden biri Adana Lions Kulübü Cumhuriyet Savcısı Özer Kaya Anaokulundaydı. Okulun minikleri ellerinde bayraklarımız, dudaklarında bildikleri kadar marşlarla 23 Nisan’a coşku ve renk kattılar. Okul Müdürü Osman Çakmak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemini vurgulayan bir tören ve kutlama düzenleyerek velileri mutlu etti.

BİR BAŞKA OKUL

Bir başka okul da Fatih Mehmet İlköğretim Okuluydu. Bu okulda da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Bu iki okulumuzda öğrenciler günün anlamına uygun şiirler okudular, eğlenceli yarışmalar ve etkinlikler yaptılar, Coşkuyla oyunlar oynadılar, dansettiler. Okul müdürü Levent Aksoy’un yönetiminde birbirinden güzel etkinlikler izlemeye gelen velilerin takdirini kazandı. Bu arada öğrenciler de yeteneklerini sergilemiş oldular.1-H sınıfı öğretmeni Bülent Sökmen’in  hazırladığı kareoğrafiler ise tam not aldı.


Yorumlar (1)