• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 22:19
  WhatsApp
Eczane kalfasından reçeteli uyuşturucu HABER:Halil BİLEK

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

 

ADANA’DA polisin art arda yaptığı baskınlar sonucu eroin bulmakta zorlanan uyuşturucu tacirleri çözümü reçeteli ilaçlarda buldu. Ama Adana polisi, uyuşturucu tacirlerinin bu oyununu da bozdu. Sadece kırmızı-yeşil reçeteyle satılan ilaçları eroin niyetine uyuşturucu bağımlılarına satması için zehir tacirlerine veren eczane kalfası kadın ve 4 kişi yakalandı. ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan adliyeye sevk edilen İcran A., Mustafa D.. ve Yunus Ç. tutuklandı. 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Olay Seyhan ilçesinde meydana geldi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir eczaneden sahte reçete düzenleyerek alınan 2 bin 800 adet kırmızı-yeşil reçeteli ilacın bir depoda saklandığı bilgisine ulaştı. Narkotik polisi, yaptığı araştırmada sahte reçeteyi düzenleyenin eczane kalfası İcran A., olduğunu belirledi.

Genç kadın aldığı ilaçları Mustafa D., Yunus Ç. Şahin B. ve Veysi A.’ya verdiğini belirleyen polis harekete geçti. Yapılan operasyonda 1’i kadın 5 kişi gözaltına alınırken depoda saklanan ilaçlara da el konuldu. Sorgularında suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan nöbetçi mahkemeye çıkan zehir tacirlerinden İcran A., Mustafa D.. ve Yunus Ç. tutuklanırken 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

 


Yorumlar (1)