• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mart 2019
  • 05:30
  WhatsApp
Dijital Anadolu Projesi’ bu kez Adana'da

Çukurova Kalkınma Ajansında düzenlenen ve Vali Mahmut Demirtaş ile Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Vali Yardımcıları Murat Süzen ve Mustafa Yavuz,  Çukurova Kaymakamı Osman Sarı,  Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin’in de katıldığı açılış töreni, Güney Adana Kalkınma Programı animasyon filminin gösteriminin ardından sona erdi.

 

 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED), Anadolu’da üretime odaklanan KOBİ’lerin, Sanayi 4.0’a hazırlanabilmeleri amacıyla dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunabilmek ve sektörler bazında dijital dönüşümde yol haritası belirleyebilmek hedefiyle Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle yürüttüğü Dijital Anadolu Projesi’nin 2018 yılı kapanış toplantısı, ÇUKUROVA SİFED ev sahipliğinde Adana’da düzenlenecek.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı ve ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’in açılış konuşmalarıyla başlayacak toplantıda Dijital Anadolu 2 raporu da kamuoyuyla paylaşılacak. Dijital Anadolu Projesi kapsamında TÜRKONFED ve SEDEFED işbirliği ile hazırlanan ikinci raporda Antalya, İzmir ve Bursa kentlerinde tarım, tekstil ile otomotiv sektörlerinin dijital dönüşüm süreçleri ele alınıyor.

Toplantıda, 2 ayrı panel düzenlenecek

TÜRKONFED Baş Ekonomisti Pelin Yenigün Dilek’in Dijital Anadolu 2 Raporu’nun sonuçlarını aktaracağı toplantıda, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut “Kurumların Dönüşümü”; Microsoft Türkiye Bulut İş Geliştirme Müdürü Cüneyt Batmaz ise “Bulut Bilişim” başlığıyla birer konuşma yapacak.

“Teknolojik Dönüşüm” başlığındaki konuşmacılar ise Fujitsu Kurumsal Hizmetler ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Müdür Murat Cambaz ile Fujitsu Türkiye Satış Öncesi Danışmanı Yakup Fındık olacak. Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in “Karekodlu Çek: Alacak Riski Yönetiminde Yeni Dönem” başlıklı konuşmasının ardından ise, E-ticaret ve E-Dönüşüm Paneli düzenlenecek.

Panele İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Birim Müdürü Mehmet Bülent Kutacun, İşNet E-dönüşüm Hizmetleri Yöneticisi Gizem Oysal ve Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli katılacak. Toplantının ikinci paneli olan Dijital Dönüşüm Paneli’nin katılımcıları ise M.sc Klemsan Elektronik ve Otomasyon Ürün Grubu Satış Müdürü Kaan Gökkurt, Digital Partners Strateji Ekip Yöneticisi Sanem Acar ve Red&Grey Kurucusu Furkan Reis olacak.


Yorumlar (1)