• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 19:44
 
Demokrasi şöleni

Demokrasi ve Emek Platformu ile CHP Çukurova İlçe yönetimi 60 STK’yı buluşturdu

 

ÖZEL HABER: ZEYNEP BARAZ- ÖMER DEMİR

Demokrasi ve Emek Platformu ile CHP Çukurova İlçe Yönetiminin düzenlediği ‘Emek ve Demokrasi Pikniği’ yoğun ilgi gördü. Beyazevler Çamlığı’nda buluşan yaklaşık 60 sivil toplum örgütü temsilcisi ve üyeleri 24 Haziran seçimlerine ‘Emek ve demokrasinin damga vurması’ dileğinde bulundular.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Demokrasi ve Emek Platformu adına söz alan Nejat Altınok ‘STK’ların asgari müştereklerde buluşması, emeğin önemini ve demokrasinin vazgeçilmezliğini hatırlatmaları gerekir’ dedi. Altınok, çağrıya yanıt verip şölene katılanlara da tek tek teşekkür etti. Sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman STK’ların buluşup dayanışmaya girmelerinin ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Altınok ‘Artık safları sıklaştırmalıyız’ dedi.

DESTEK İSTEDİ

CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre de, STK’ların katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında: ’24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimin ülkemiz açısından büyük önem taşıdığını hepimiz biliyoruz. Ülkemizin karanlık yarınlara teslim edilmemesi için herkesi demokrasinin yorulmaz savunucusu CHP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. CHP olarak 24 Haziran seçimlerine bütün gücümüzle hazırlanıyoruz. O gün Türkiye’nin son 16 yıllık kötü gidişatına dur diyeceğiz ve kaderimizi değiştireceğiz. Bu hedefe ulaşmak için bütün Sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşımızın desteğini bekliyoruz’ dedi.

ŞENLİK HAVASI

CHP’li bayanlarla sivil toplum örgütü üyesi bayanların kaynaştığı buluşma şenliğe dönüştü. Yemeklerin yenildiği, halayların çekildiği buluşmada, CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ile CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ‘STK’ların önemini’ vurguladılar.Buluşmaya CHP Adana İl Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekili aday adayları, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP İl Kadtın Kolları üyeleri katıldılar.  Zihneti Emre ile STK’lar adına Altınok, verdikleri destekden dolayı Soner Çetin ve Zeydan Karalar’a katıldığı için de İbrahim Özdiş’e teşekkür ettiler.

 


Yorumlar (1)