• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 18:19
 
Demirtaş muhtarları dinliyor

(Haber Merkezi)- Vali Mahmut Demirtaş,   mahalle muhtarları ve vatandaşlarla buluşmalarını Köprülü, Gazipaşa ve Fatih Mahalleleri'nde sürdürdü.

İlk olarak Yüreğir İlçesine bağlı Köprülü Mahallesi Muhtarlığını ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, mahalle muhtarı Mustafa Durur'dan mahallenin genel durumu hakkında bilgiler aldı. 

Ziyareti sırasında vatandaşların dile getirdikleri alt yapı eksikliği, hırsızlık olayları, uyuşturucu ve motorsikletlerin egzoz gürültüsü gibi sorunları dinledi. 

Vali Mahmut Demirtaş, Köprülü Mahallesi Muhtarlığının ardından Gazipaşa Mahallesi Muhtarlığını ziyaret ederek, mahalle muhtarı Necati Kıpçak ve vatandaşlarla bir araya gelerek, mahallenin sorunları hakkında bilgiler aldı.

 Son olarak Fatih Mahallesi Muhtarlığını ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, mahalle muhtarı Adem Çetin ve mahalle sakinlerinin talep ve beklentilerini dinledi.

 Vali Mahmut Demirtaş'ın, dile getirilen hususların titizlikle takipçisi olacağını ifade ettiği  muhtarlıkları ziyareti, vatandaşların teşekkür mesajlarıyla son buldu.

PAZARCI ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

Vali Mahmut Demirtaş, Fatih Mahallesi Muhtarlığını ziyaret etmesinin ve vatandaşlarla buluşmasının ardından Kıyıboyu'nda faaliyet gösteren Karaisalı Biberciler ve Zeytinciler Esnafını ziyaret etti.

Dernek Başkanı Murat Kılıç'tan, biberci ve zeytinci esnafının sorunları hakkında bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş, en önemli sorun olarak dile getirilen "kalıcı yer" eksikliğinin giderilmesi konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını belirtti.

Karaisalı Biberciler ve Zeytinciler Esnafının teşekkür mesajları arasında dernekten ayrılan Vali Mahmut Demirtaş daha sonra Mithatpaşa Mahallesi'nde bulunan kurbanlık satış alanında incelemelerde bulundu.

Satıcıların, seyyar lavabo ve su eksikliği konusundaki taleplerini dinleyen Vali Demirtaş, bu eksikliklerin giderilmesinin takipçisi olacağını söyledi.

Kıyıboyu'nda kurulan semt pazarında vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet eden Vali Mahmut Demirtaş,  ziyaret ve incelemeleri sırasında, vatandaşların Kurban Bayramı'nı rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmeleri için gerekli tüm önlemlerin alındığını sözlerine ekledi.

 


Yorumlar (1)