• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 21:58
  WhatsApp
Demirtaş: Atatürk’ü anma günümüz kutlu olsun

Demirtaş: Atatürk’ü anma günümüz kutlu olsun

 

(Haber Merkezi)- Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı'nın Türk milletinin geleceğe doğru attığı ilk adım olduğunu söyledi. Vali Demirtaş'ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesajı şöyle:
"Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, özgür ve bağımsız yaşamak uğruna binlerce şehit vererek yaptığı kurtuluş mücadelesinin kıvılcımının parladığı 19 Mayıs 1919 tarihi; milletimiz ve ülkemiz için büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. Bu tarih;  asırlardır hür yaşayan aziz milletimizin yoksulluğa, haksızlığa ve tüm olumsuz şartlara rağmen kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak yeniden şahlanışının simgesidir. Bu tarih; milli birliğini muhafaza eden bir milletin kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığının ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığının tarihi bir ispatıdır. Bizler bugün 19 Mayıs 1919’u; bağımsızlık mücadelesi veren tüm ulusların yolunu aydınlatan bir ecdadın torunları olmanın haklı gururuyla, birlik ve beraberlik içinde, huzur ve refah ortamında kutluyoruz.
‘’Her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.’’ diyerek Türk gençliğine olan sonsuz inancını vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a ayak bastığı bu anlamlı günü gençlere armağan etmiştir. Ülkemizin, milletimizin ve değerli Adanalı hemşerilerimizin 99. yıl dönümünü kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum."


Yorumlar (1)