• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:12
  WhatsApp
Demirspor’un penaltısı güme gitti

ADANA TOROS GAZETESİ

Adana Demirspor kendi evinde Altay ile 2-2 berabere kalırken karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek'in skandal kararları futbol yorumcularını da çıldırttı. Beyaz Tv'de yayınlanan "Derin Futbol" adlı programda karşılaşmanın son saniyelerindeki verilmeyen penaltı pozisyonu tartışıldı.

“Penaltı vermemesi düşündürücü”

Hüseyin Göçek'in son saniyelerde veremediği penaltı için yorumculardan Ahmet Çakar, "Hüseyin Göçek'in şu pozisyona penaltı verememesi gerçekten çok düşündürücü. Spor Toto 1.Lig'de VAR sistemi olsa ve Hüseyin Göçek şu pozisyonu izlese kesinlikle penaltı vermesi gerekiyor. Penaltı gol olur olmaz orasını bilemeyiz ama penaltının gol olacağını düşünürsek Adana Demirspor'un 2 puanı çalınmıştır." ifadelerini kullandı.

Sinan Engin'in penaltı pozisyonunda hakemin devam ettirdiğini söylemesi üzerine Ahmet Çakar, "Penaltının avantajı olmaz. Gördüğün an vereceksin. Eğer hakem pozisyonun dışarıda olduğunu düşünüyorsa, avantaj kaybolduğu anda durdurup serbest vuruşu vermesi gerekmekteydi." dedi.

“Başka pozisyonlarda var”

"Derin Futbol" programı yorumlarından Abdulkadir Durmaz ise "Ben bu maçı televizyondan canlı izledim. Merter'in eline çarpan topta Merter'in yüz ifadesi bile pozisyonun net penaltı olduğunu gösteriyor. Merter'in eline çarpınca 'Ben ne yaptım' ifadesi var yüzünde. Hakem Hüseyin Göçek'in net penaltıyı vermemesi, çok enteresan. Maçın içerisinde başka pozisyonlarda var. Hüseyin Göçek çok yanlı bir maç yönetti." ifadelerini kullandı.

 


Yorumlar (1)