• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:52
 
Dayak timli fuhuş çetesi

Adana polisinin çökertilen fuhuş çetesinin, fuhşa zorladığı kadınlara zorluk çıkaran müşterilerini dövdürmek için 3 kişilik ‘dayak timi’ kurduğu ortaya çıktı.

 

Halil BİLEK

 

5 TUTUKLAMA

Adana’da polisin simitçi, kağıtçı ve çöpçü kılığına girerek çökerttiği 13 kişilik fuhuş çetesinin zanlıları adliyeye sevk edildi. Aralarında çete lideri olduğu ileri sürülen Mehmet Y.’nin de bulunduğu 5 kişi tutuklanırken 4 kişide ev hapsi şartıyla serbest bırakıldı. Zanlıların sorgularında ilginç detaylara ulaşıldı. Çetenin ilişki sırasında zorluk çıkaran erkekleri dövdürmek için yaşları küçük 3 kişiden oluşan ‘dayak timi’ kurduğu ortaya çıktı. 

 

HAVADAN KARADAN TAKİP

Dilberler Sekisi ve Beyazevler Çamlığı’nda fuhuş olayının artması yönünde vatandaştan gelen şikayetler üzerine harekete geçen Ahlak Büto Amirliği ekipleri savcılıktan teknik ve fizik takip için izin aldı. Fuhşun yapıldığı bölgede simitçi, atık kağıt toplayıcısı ve çöpçü kılığına giren polis zanlıların faaliyetlerini kayıt altına aldı. Bununla da yetinmeyen ekipler gece görüşlü drone kaldırarak kadınların müşteriler ile yaptığı pazarlık görüntülerini kaydetti.

 

“AĞABEYİM BENİ KANDIRDI”

Operasyon yapan polis 13 kişiyi yakaladı. Çete lideri Mehmet Y., “Fuhuşla alakam yok. Ben minibüsümde köfte ekmek satıyorum” dediği öğrenilirken diğer zanlıların Mehmet Y. hakkında “Biz onu hiç köfte ekmek satarken görmedik” diye ifade verdi. Öte yandan çete lideri Mehmet Y.’nin kebap ustası ağabeyi Burhan Y.’nin “Kardeşim ‘minibüste kebap satacağız’ diye beni kandırdı. Ama kebap yerine kadın sattık” diye ifade verdiği öğrenildi.    

 

PATRONDAN SİTEM

Çetenin kadınlarla ilişkiye girdiği sırada zorluk çıkaran kişileri S.O., Ş.T. ve S.B.’ye dövdürdükleri ve bu çocuklara ‘dayak timi’ adını verdikleri belirlendi. İlişkiye girmek için arabasına aldıkları kadınları kaçırmamaları için motosikletlerle takip ettirdikleri belirlenen Ufuk E.’nin “Sevgilim D.C.’yi evlenene kadar pazarlayacaktım” diye ifade verdiği ortaya çıktı.   Çete lideri Mehmet Y.’nin , az para kazanan kadınlara sinirlenerek “Ben sizden daha iyi çalışırım” diye sitem ettiği ortaya çıktı.


Yorumlar (1)