• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 08:04
  WhatsApp
Daha temiz bir mahalle için adayım ÖZEL HABER: Şanser İLTAŞ- Rüya KÜRÜMOĞLU

adana toros gazetesi

 

Evli  3 çocuk annesi Dadaloğlu mahalle muhtar adayı  Nihal Duruk, “ mesleğim olan terzilik yapıyorum. Dürüst, adil, azimli, halkın içinde halktan yana, mahallenin sorunlarını bilen bizzat yaşayan ve bu sorunlara çözüm üretebilecek  bir anlayışla muhtarlığa adayım.  Mahallemize sosyal hizmetlerde öncü, yardıma muhtaç  ailelere sosyal destek ulaştırabilecek, hep yanınızda olacak, sorunlarınızda muhattap bulabileceğiniz  bir kadın  muhtarınız olmasını ister misiniz? “  Dedi.

 Dadaloğlu mahalle muhtar adayı  Nihal Duruk, “30 yıldır yaşadığım mahallemin nelere ihtiyacı var, sorunları nelerdir biliyorum. Bölgesinde hizmet anlamında çok az hizmet alan mahallelerden bir tanesidir. Belediyenin de öngördüğü doğrultuda Dadaloğlu mahallesinin gelişmesi için çalışmalar yapılırsa mahallemiz daha yaşanılır bir yer hale gelecektir.” Dedi.  Mahalle sakinlerinin düzgün hizmet almamasından dolayı bu seçimlerde 12 muhtar adayının olduğunu  söyleyen  Duruk, ben de onlarla bu sorunları yaşıyor ve çözüme ulaştırmak için aday olmak istediğini belirtti.

Mahalle sakinleri artık bizde hak ettiğimiz gibi insanca yaşamak istiyoruz, evlerimiz nem kokuyor, nemden dolayı küf içerisinde yaşamaya terk edildik, toplum içerisine girdiğimizde parfüm kokusu yerine küf ve nem kokmaktayız. Yıllardır bu sorunu yaşıyoruz ve bizlerle ilgilenen yok. Bizler mahallemizde bizim gibi bu sorunları yaşayan bilen ve çözüm sağlayacak muhtar istiyoruz. Diye konuştular.

Dadaloğlu mahallesine kentsel dönüşüm projesi gelsin

Dadaloğlu Mahallesi Adana’nın en eski mahallelerinden biri. Bundan dolayı da bir çok  meskende çatlamalar, su akıtmalar ve çökmeler bulunmakta.  Bir taraf tadilat yapılsa diğer taraflar yapılamamakta. Kısacası mahalle halkı olarak bu bölgeye Kentsel dönüşüm  projesinin gelmesini istiyoruz.  

Park var ancak bank yok

 “Mahallemizde çok güzel bir parkımız var ama yol kenarında olduğundan  korunağı yok ve  ailelerin oturabilecekleri  banklar da yok ayrıca park içerisinde su birikintileri oluyor çocuklarımız  çamur içerisinde oynuyor bizler de kaldırım taşlarında oturmaktayız.  Çöplerimiz düzenli olarak alınmadığı için çocuk parkı çöplerle çerçevelenmiş durumda “ diyen Duruk, bunun için çözüm üretilmesi gerekir. şeklinde konuştu.

Kadınlar için sosyal faaliyet alanı şart

Mahalle sakini olan mahalle muhtar adayı Nihal Duruk, “mahallemizde yıllardır terzilik yapmaktayım. Kadınlarımızın sosyal faaliyet alanı,  el işlerin yapabilecekleri, öğrenebilecek ve öğretecek  alanları olmamasının eksikliğini yaşamaktayız.  Böyle bir alana sahip olabilmek için gerekli mercilere başvurmak muhtar olduğumda yapacağım ilk işlerin başında gelmektedir.” dedi.

Yetkililere teşekkür ederiz

Mahallemizde maddi durumu kötü olan, bakıma muhtaç, kimsesiz olan kişiler var ve bizler gereken yerlere bilgilerini verdik ve hemen müdahale edildi.  Mesela hiç kimsesi olmayan 90 yaşında bir nenemiz var,  mahalleli olarak  her türlü ihtiyaçlarını karşılmaktayız.  Bilgilerini verdik ve evde sağlık ekipleri hemen gelip müdahale ettiler. Tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

Esnaf bir  kadın olarak Sorunlara çözüm üreten, daha mutlu komşular için mahalle  muhtarlığına aday olduğunu belirten Nihal Duruk, her şey bizlerin huzuru için.” Dedi.

 


Yorumlar (1)