• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mart 2019
  • 10:17
  WhatsApp
Cumhuriyet kazanımları yok edilemez

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin sonsuza dek yaşayacağını vurguladı.

(Haber Merkezi)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak, "Atatürk'ün en büyük eseri Cumhuriyetimizin kazanımları yok edilemeyecek, karanlığa inat Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacak" dedi. 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, herkesin bayramını en içten duygularla kutladığını vurguladı. Türkiye'nin içinden geçtiği ekonomik ve siyasal krize, yaşanan sorunlara karşı çözümün yine Atatürk ilke ve devrimlerine sarılmaktan geçtiğini aktaran Ayhan Barut, "Ülkemizi 16 yıldır yöneten AKP iktidarı, her geçen gün derinleşen ekonomik ve siyasal krize bir türlü çözüm üretemiyor. Çünkü bu krizin kaynağı yine AKP iktidarı ve onun yanlışlarla dolu politikalarıdır. Çözüm ise ancak Cumhuriyet ve onun değerlerine sıkı sıkıya sarılmaktan geçiyor. Herkesin daha fazla demokrasiye, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkması gerekiyor" diye konuştu. 

 

"ATATÜRK'ÜN EMANETİ YOLUMUZU AYDINLATIYOR" 

 

Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "En büyük eserim" diye nitelediği Cumhuriyet ile Atatürk ilke ve devrimlerinin sonsuza dek yaşayacağını dile getiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Özellikle ülkemizi karanlığa gömmeye ve uçuruma yuvarlamaya çalışanlar bilmeli ki, Atatürk'ün emanetleri sahipsiz değildir. Demokratik ve çağdaş bir Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyetimiz sayesinde bugün yaşanan derin çıkmazları da aşacağız. 95 yıldır cumhuriyet, demokrasi ve aydınlık bir Türkiye mücadelesini sürdüren partimiz ve yüreği Atatürk sevgisiyle çarpan yurttaşlarımız, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisidir. Atatürk'ün emanetleri yolumuzu aydınlatırken, Cumhuriyetimizin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyleri olarak bizler, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi şükranla anıyoruz. "

 


Yorumlar (1)