• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:26
  WhatsApp
Çukurova’nın ilk melek yatırımcıları

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

(HABER MERKEZİ) - Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin (GED) Çukurova Kalkınma Ajansı desteğiyle düzenlediği ‘Melek Yatırımcı Yetiştirme Eğitimi’ başladı. Eğitime melek yatırımcı olmak isteyen 30 kişi katıldı.

GED Başkanı Esra Özden, 3 yıl önce kurulan derneğin inovatif iş fikri olan girişimcilerden bir havuz oluşturduğunu, bu girişimciler için mentorler yetiştirdiğini belirterek, “Girişimcilik ekosisteminin aday girişimci ve mentor bölümlerinde önemli mesafe kat ettik. İyi iş fikri olan genç girişimcilerimizi tecrübeli mentorlerimizle buluşturmaya başladık. Şimdi de sıra sürece finans dinamizmi kazandıracak melek yatırımcı ağını oluşturmaya geldi. Melek yatırımcı yetiştirme eğitimlerimizle bölgede yatırımcı sayısını artırarak, inovatif girişimciliği dolayısıyla Türkiye’de marka sayısını artırmayı hedefledik” dedi. 

Sadece Adana ve Mersin’in oluşturduğu Çukurova Bölgesi’nde banka mevduatlarında 15 milyar TL’nin mevduatlarda değerlendirildiğini hatırlatan Özden, “Bir tarafta inovatif iş fikrini hayata geçirmek için finans bekleyen girişimcilerimiz diğer tarafta birikimlerini mevduatta değerlendiren ancak buradaki kazancından memnun olmayan bir kesim var. Yanı sıra mevcut işiyle birlikte inovatif iş fikirlerine ortak olmak, destek vermek isteyenler de var. Her iki tarafa kazanç sağlayacak, bu yapılırken de ülkemizin kazanacağı bir ekosistem için çaba sarf ediyoruz. Hedefimizde Çukurova Bölgesi’nin ilk melek yatırımcı ağını kurmak var” diye konuştu.


Yorumlar (1)