• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 18:52
  WhatsApp
Çukurova’da İNCE coşkusu

Cumhurbaşkanı adayı önce Osmaniye’de sonra Adana’da yüzbinlere hitap etti

 

Çukurova Muharrem İnce heyecanı yaşadı. Önce Osmaniye’de, daha sonra Adana’da konuşan Muharrem İnce’yi, Mersin, Hatay ve bazı çevre illeri de takip edince, coşku Çukurova’nın tamamına yayıldı. Adana merkezli Çukurova halkı, ya miting alanlarına akın etti, ya da TV’lerden İNCE’yi izledi.

ADANA’DA KONAKLADI

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumartesi akşama doğru uçakla Adana’ya geldi ve konaklayacağı Adana Hilton oteline geçti. İnce, aynı gece ve Pazar sabahı partili milletvekilleri, belediye Başkanları ve teşkilat yöneticileri tarafından otelde ziyaret  edildi. Herkesle sohbet eden İnce ‘Birileri için yolun sonu göründü’ dedi.

OSMANİYE’YE GEÇTİ

Muharrem İnce, oteldeki görüşmelerini tamamladıktan sonra karayoluyla Osmaniye’ye gitmek için hareket etti. Osmaniye’ye girmeden önce, tarlada saman balyalayan çiftçileri gören İnce, aracından inerek traktöre bindi ve saman balyaladı. Çiftçilerle sohbet eden İnce ‘Merak etmeyin sizi sıkıntıdan kurtaracağız’ dedi. İNCE miting alanında halkla birlikte slogan attı, türkü söyledi.

ADANAYA DÖNDÜ

Muharrem İnce Osmaniye ile Adana arasında 110 km’lik bir mesafe olmasına rağmen, Adana’daki miting alanına tam zamanında ulaştı. Birçok lider miting alanına gecikip, halkı saatlerce bekletirken Muharrem İnce, saat 16.10’da kürsüden vatandaşa seslenmeye başladı. İnce’nin dakikliği takdir topladı.

COŞKU BÜYÜKTÜ

TCDD Bölge Müdürlüğü önünde, Uğur Mumcu alanına hakim bir yerde kurulan platformdan Adanalılara seslenen İnce ‘Tamam mı’ diye sordu. Onbinlerce kişi tek bir ağızdan  ‘Tamam’ diye seslendi. İnce, Cumhurbaşkanı seçildiği taktirde, toplumun her kesimine getireceği sosyal ve ekonomik kolaylıkları tek tek anlatırken, Uğur Mumcu’dan yükselen alkışlar çevre mahallelerden bile duyuldu.

HERKESE SESLENDİ

Muharrem İnce konuşmalarında herkese seslendi. Öğrencilere, meslek sahiplerine ev kadınlarına mesajlar verdi. İNCE’ İş dünyasına sesleniyorum. Devleti yönetenler sizden avanta istemeyecek. Bürokrasi ile uğraşmayacaksınız. 3-5 ayda mevzuat değişmeyecek, size yardımcı olacağız. Polisiye tedbirlerle ekonomi yürümez. Türk vatandaşları, yurtdışına para kaçırıyor. 'Sana ceza keserim' diyor. Ceza keserek olmaz, hukuk devletini düzelterek olur. Talimatla ekonomi olmaz. Türk vatandaşları bile dışarı para götürüyorsa, dış yatırımcı nasıl gelecek buraya? Gelmiyor zaten, kaçtı hepsi. Ekonomi kurumlarına liyakatli atamalar yerine yandaş atarsan, bu iş olmaz. 'Faizi indirin' demekle faiz inmez. 'Üniversiteleri bölün' deyince bölüyorlarsa. Devlet böyle yönetilmez. Şirketler kapatılıyor, traktörünüzün deposu boş, biliyorum. Ekibim hazır, bu sorunları çözeceğiz. 3B ile çözeceğiz. Barışacağız. Huzur gelecek memlekete, en büyük projem huzur. 2- Büyüyeceğiz. Mahkemeler saygın olacak, hukuk devleti olacağız. İmamın cübbesinde düğme var mı, yok. Rektörün cübbesinde var mı, yok. Hakimin var mı, yok. Ama son zamanlarda bir çıt çıt yaptılar, o çıt çıtı sökeceğiz. İşin başına yetkin birini getireceğiz, dış yatırımcıya diyeceğiz ki bakın Türkiye bir hukuk devleti, korkmayın. Denetlenebilir bir sistem kuracağız, korkmayacağız. Çünkü yolsuzluk yapmayacağız. "

DÜZGÜN BİR EKİP 

‘Benim cumhurbaşkanlığımda, yani kul hakkı yemeyen düzgün bir ekiple çalışan bir liderlikte. Genelkurmay Başkanı'na asla benim genelkurmay başkanım demeyeceğim. Valilere, benim valim demeyeceğim. Onlara sayın vali diye hitap edeceğim. Benim genelkurmay başkanım olmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin genelkurmay başkanı olur. Genelkurmay başkanı benim marabam olamaz, ama beni de yönetemez. Bu devlet 90 yıllık değil, 3 bin yıllık bir devlet."

ŞEKER FABRİKASI YAPTIN MI?

"Şeker fabrikaları, meydanlarda sen hiç köprü yaptın mı diyor. Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? 4'üncü köprüyü İnce gelir, yapar. Demirel kaç paraya yaptı, sen kaç paraya yaptın? Yol yaptın, çöktü. Hastane açtın, hemşire yok. Her şeyi kazık yaptın.

6 OK’U ÇIKARTTIM

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 81 milyonun Cumhurbaşkanı olmak için 4 Mayıs'ta aday olduğunda yakasındaki 6 oku çıkarıp, Türk bayrağını astığını söyledi. İnce, "Benim en büyük projem huzur. Ekonomik olarak büyüyeceğiz. Bağımsız, özgün, tarafsız bir yargı sistemi kuracağız. Şeffaf olacağız. Denetlenebilir olacağız" dedi.

İŞTE SATIR BAŞLARI:

-"Partim beni yalnız bırakmadı. CHP dimdik arkamda. Ama ben sadece CHP seçmeninin değil, herkesin oyunu istiyorum.

-"Sınav sorularını da milletin oyunu da çaldırmayacağız."

-"Tüm sorunlarınızı biliyorum. Kredi kartlarınızı ödeyemiyorsunuz. Traktörünüze mazot koyamıyorsunuz. Ekibim hazır. Tüm sorunları çözeceğiz."

- "Şeffaf denetlenebilir bir düzen kuracağız. Denetlenmekten korkmayacağız. Çünkü yolsuzluk yapmayacağız."

 - "Türkiye'nin potansiyeli bir kenarda atıl bekliyor. Türkiye'nin meraları, denizleri atıl. Ne denizcilik gelişmiş ne balıkçılık. İnsan gücü de sanayi de atıl. Türkiye'nin turizm potansiyeli, bereketli, güneş ve rüzgar enerjisi atıl. Biz bunu benim cumhurbaşkanlığımda harekete geçireceğiz."

- "Çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlayacağız. Dünyadaki yeni meslekleri anlatacağız onlara. Standart meslekler değil, dünyada 4 yıl sonra 16 yeni meslek türeyecek. Geleceği okumaya çalışacağız."

- "Kağıt üstünde bir zanginlik değil, hesaplama yöntemleri ile yaşanan bir zenginlik değil gerçek bir zenginlik  yaratacağız."

- "Türkiye'yi akıl ve bilimle yöneteceğiz."

- "Hedefimiz Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sokmak."

- "Gençlere her yıl 19 Mayıs ve 29 Ekim'de 500 lira gençlik bursu ödeyeceğiz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurt dışına göndereceğiz. Yurt sorunu kalmaycak. Tarikat yurtlarına mahkum kalmayacaksınız."

-Yaptığınız yollar çöküyor, köprüler pahalı. Yaptığınız hiç bir şeyde meymenet yok."

- "Biz kimseyi mağdur etmeyiz. Paralarını öderiz geri. Ama milletin malını kimseye peşkeş çekmeyiz. Bunu birlikte başaracağız."

 

 

 

 

 


Yorumlar (1)