• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 17:20
  WhatsApp
Çölkesen,"şehrin merkezi böyle olmamalı" Toros Gazetesi olarak Sümer Mahallesi muhtar adaylarından Osman Çölkesen ile görüştük. Hayli iddialı olan Çölkesen, İşimiz hizmet, Gücümüz Millet, Sizinle Beraber, Sizin İçin sloganının hakkını vermek için Muhtarlığa adaylığını koyduğunu ifade etti.

ADANA TOROS GAZETESİ

ÖZEL HABER: RÜYA KÜRÜMOĞLU -ŞANSER İLTAŞ

DÜRÜSTLÜĞÜMÜZ  BİLİNİR

Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Tuzla köyünde doğan ve 19 70 yılından bu yana Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı bir çok mahallesinde ikamet ettiğini belirten Osman Çölkesen ile bir röportaj gerçekleştirdik. Çölkesen, kendisini  ‘1992 den bu yana da Karafatma Caddesi’nde emlak sektörüne girerek  kız kardeşim Zühal Çölkesen ile  Çölkesen Gayrimenkul’u  işletmekteyiz. Mahalle halkımız bizi çok iyi tanır ve dürüstlüğümüzü bilir’ diye tanıtıyor.

Osman Bey Neden Muhtar Olmak İstiyorsunuz?

Osman Çölkesen’e sorularımızı peşpeşe sıraladık. İşte cevapları: Muhtarlığa aday olma sebebim mahallemdeki  büyüklerim benim aday olmam için ısrarları oldu.  Mahalle büyüklerim istedi ama benim de kendime göre ideallerim ve hedeflerim vardı buna da dayanarak muhtar adayı olmak istedim. Yıllardır bu mahallede ikamet etmekteyim  ve bu mahallede esnaflık yaptığım için mahalle halkını ve mahallenin eksilerini ve artılarını çok iyi biliyorum. Komşularımıza, esnaf arkadaşlarımıza mahallede ki saygın vatandaşlarımıza danıştım yüz kişiden doksaniki kişi benim aday olmamı olumlu bir şekilde karşıladı. Mahallede sevilen bir yapıya sahibim.

Muhtar adayı aşamanızdan bahseder misiniz?

Bundan 9 ay önce seçim çalışmalarıma başladım diğer muhtarlar henüz hiçbir hazırlık yapmadan ben erken başladım hazırlıklara. Muhtar adayı olmama rağmen muhtarmışım gibi çalışarak mahalle halkının ihtiyaçlarına koşturdum. Bu yüzden vatandaşlarımızın gönlünü kazandığımı düşünüyorum. Azalarım Selami Arısoy,  Sebahat Akgül, Mehmet Uzun, Ferit Kanik ile mahallemiz için çalıştık ve bundan sonra daha iyi ve yararlı biçimde çalışacağız..

Muhtar Olduğunuzda yapmak istediğiniz Projeler Nelerdir?

 Daha önce güler yüzlü bir muhtar görmeyen mahallemize yapacağım en büyük faaliyet güler yüzlü olmak ve ayrım yapmadan tüm halk eşit mesafede yaklaşmak. Bana oy verip vermemesi önemli değil öncelikle tüm vatandaşlara karşılıklı saygı göstereceğim.  Mahallemiz Adana’nın en eski ve köklü mahallelerinden biri olduğu için öncelikle kentsel dönüşümün mahalleye getirilmesi sağlayacağım. Asıl mesleğim de emlakçılık olduğu için bu alanda halkımızın en büyük isteği olan kentsel dönüşüm sözünü yerine getireceğim.

Mahallemdeki esnafların büyük sorunları var. Daha önce çift yönlü olan Karafatma Caddesi’nin tek caddeye düşmesiyle birçok esnafımız mağdur edildi. Dükkanlar kiraya verilmiyor. Muhtar olursam bir çözüm bulacağım ilk icraatlardan biri olacaktır.

HARABELERİ SORUN

Karafatma Caddesi’nde Kıyıboyu Tarafında olan girişte büyük  bir harabe  şeklinde olan bir yer var orası kat malikleriyle anlaşıldı fakat imarın mahkemelik olması sebebiyle yıkık vaziyette duruyor. Caddenin girişinde bulunduğu için mahallemizde çok çirkin bir görüntü oluşturuyor.

HAVUZ YAPTIRACAĞIM              

Muhtar adayı olduğum günden beri ziyaretlere başladığımda  çocuklar benden havuz yapılmasını istedi. Mahallemizde çocuklarımızın sosyal faaliyetlerden faydalanabilecekleri  çok amaçlı bir salon mahallemize kazandırmak istiyorum. Mahallemizde ihtiyaç sahibi birçok vatandaşımız var onların ihtiyaçlarını elimizden geldiğince kentsel dönüşümle mahallemiz yeni bir ivme kazanacaktır o yüzden mahallede sosyal faaliyetler yapıl

 


Yorumlar (1)