• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:22
  WhatsApp
Cinayet zanlıları insan kaçakçısı çıktı Adana’da boğazı kesilerek öldürülen Suriyeli taksici Muhammed Abdo’yu öldürdükleri iddia edilen 2 kişi yakalandı. Tutuklanan zanlıların cinayeti, Abdo’nun otomobilini çalmak için işlediği ileri sürüldü.

ADANA polisi, 25 gün önce demir çubukla darp edildikten sonra boğazı kesilerek öldürülen Suriyeli taksici Muhammed Abdo’nun (52), cinayet zanlılarını yakaladı. Zanlıların Abdo’yu, aracını çalıp Suriye’de satmak için öldürdüğü ileri sürüldü.  Samir Mahboul (31) ve Styaf Halef (25), tutuklanırken cinayetle ilgili ikinci bir iddia ortaya atıldı. İnsan kaçakçılığı suçundan sabıkaları bulunan 2 zanlının, kendileri gibi insan kaçakçılığı yapan Abdo ile aralarında rekabetten kaynaklı husumet oluştuğu için

cinayetin işlendiği iddia edildi.

SURİYE’DE SATIYORLAR

Olay Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi’nde meydana geldi. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Adana’ya yerleşen Muhammed Abdo, 01 SAA 186 plakalı otomobiliyle kentte bulunan göçmenleri taşıyarak geçimini sağlamaya başladı. İddiaya göre; kiraladıkları otomobilleri Suriye götürerek sattığı ileri sürülen Samir Mahboul ve Styaf Halef aynı zamanda mahalleden komşuları olan taksici Abdo ile iletişime geçerek İstanbul’a gitmek istediklerini söyledi.

ARAÇ ÇAMURA SAPLANDI

Taksici 2 zanlıyı İstanbul’a götürmek için 10 Aralık’ta aracına aldı. İddiaya göre; otomobile binen iki şüpheli aracı gasp etmeye çalıştı. Taksici Muhammed Abdo karşı koydu. Çıkan arbedede taksiciyi demir çubukla darp eden Styaf Halef ve Samir Mahboul, Abdo’nun boğazını keserek hunharca öldürdü. Cesedi sulama kanalına atan iki zanlı, çaldıkları otomobille çamura saplandı. Aracı hareket ettiremeyen zanlılar, aracı bırakmak zorunda kaldı.

AİLE TEŞHİS ETTİ

Muhammed Abdo’dan 2 gündür haber alamayan aile polise başvurarak kayıp başvurusunda bulundu. Yapılan ihbar üzerine harekete geçen ekipler, yoldan çıkarak çamura saplanmış ve terk edilmiş halde bir araç buldu. Otomobil, incelenmek üzere emniyet müdürlüğü bahçesine getirildi. Polis, olaydan 15 gün sonra terk edilmiş otomobilin bulunduğu bölgeye yakın bir sulama kanalında ceset buldu. Kaybolan taksicinin ailesine gösterilen cesedin Muhammed Abdo’ya ait olduğu belirlendi.

TUTUKLANDILAR

Yapılan incelemede Abdo’nun demir çubukla darp edildikten sonra boğazı kesilerek öldürüldüğü tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Muhammed Abdo’nun en son Styaf Halef’le görüştüğünü ve Halef’in apar topar Osmaniye’ye taşındığını tespit etti. Gözaltına alınan Halef, sorgusunda yanında Samir Mahboul’un da olduğunu söyledi. Hatay’da olduğu tespit edilen Samir Mahboul, yapılan operasyonla yakalandı. Zanlılar tutuklandı.


Yorumlar (1)