• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 02:53
 
CİNAYET ANI KAMERADA

Adana’da kiralanan hazine arazisi yüzünden işlenen cinayet, olayda yaşamını yitiren Ali Ağar’ın bir yakını tarafından cep telefonuna kaydedildi.

 

Halil BİLEK

 

SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Sarıçam ilçesine bağlı Kargakekeç Mahallesi’nde kiralanan hazine arazisi yüzünden çıkan kavgada Ali Ağar’ın (63) Mehmet Akçan (56) tarafından pompalı tüfekle öldürülme anı bir yakını tarafından cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi. Olay 21 Eylül’de yaşandı. İddiaya göre, Derinel ailesi havyan çiftliği yapmak üzere arazi kiraladı. Aile 3 yıl önce sözlü olarak arsayı Ali Ağar ve akrabalarına kiraya verdi.

ARAZİ KAVGASI

Bir süre sonra Ufuk Derinel, araziyi kiralamaktan vazgeçti ve yanlarında bekçi olarak çalışan Mehmet Akçan’ı araziye göndererek kapı kilitlerini kırarak değiştirtti.  Bu duruma sinirlenen Ağar ve akrabaları arazinin kendilerinin olduğunu savunarak tekrar çiftliğe girdi. Bekçi Akçan, pikapla arazinin kapısına gelerek bağırmaya başladı. Mehmet Akçan, çiftliğin tekrar kilidini kırarak içeri gireceğini söylemesi üzerine Ali Ağar, “Senin elini kırarım. Bıçaklarım” diye tepki verdi.

TUTUKLANDILAR

Karşılıklı atışmalar bir süre sonra kavgaya dönüştü ve Mehmet Akçan pompalı tüfekle Ali Ağar’a ateş ederek öldürdü. Olaydan sonra Akçan ile olayın azmettiricisi olduğu öğrenilen Derinel tutuklanırken olay anının görüntüleri ortaya çıktı. Ali Ağar’ın bir yakını tarafından çekilen görüntüde Mehmet Akçan’ınr araçtan aldığı pompalı tüfeğin namlusunu demir kapının aralığına girdirip tetiğe basması Mehmet Akçan’ı vurması saniye saniye kaydedildi.

 

 


Yorumlar (1)