• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 06:11
  WhatsApp
“Cildimizi güneşten korurken besleyip bakımını da yapmalıyız” Özel haber:Serdar Akın - Sonay Özoğul Akademi’nin sahibi, Adana’da sıcakların başladığı şu günlerde kadınları uyardı;

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaz aylarında her zamankinden daha fazla maruz kaldığımız UVA ve UVB ışınları, cildimize zarar verip yaşlanmasına, kırışıklıkların ve lekelerin oluşmasına neden olabileceğini vurgulayan Sonay Özoğul Akademinin sahibi güzellik uzmanı Sonay Özoğul “Korumalı Güneş Kremi, güneşin zararlı etkilerine karşı bir kalkan görevi üstlenir, koruyucu bir katman yaratarak cildimizi besler ve bakımını yapar”dedi.Güneşin hayat kaynağı olduğunuda belirten Özoğul “Hayat kaynağımız olan güneşin UVA (ultraviyole A) ve UVB (ultraviyole B) ışınlarıyla cildimize zararlar verebileceği de bir gerçek. Cildimizin yanıp su toplaması, yaşlanması, kırışıklıkların ve lekelerin oluşması, hatta cilt kanserinin gelişmesi bile mümkün. UVA ve UVB ışınları cildimizin üst katmanlarının yanı sıra alt katmanlarına da ulaşabilir. Elbette bu etki yaz aylarında, özellikle deniz tatili sırasında fazladır. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için cilt üzerinde koruyucu bir katman yaratan ürünleri kullanmak gerekir.

 

Güneş kremlerini nasıl uygulamalıyız?

 

Güneş kremlerini uygun şekilde kullanmak da son derece önemli olduğunu vurgulayan Sonay Özoğul “En yoğun etkiyi sağlamak için güneşe çıkmadan yarım saat önce kremi uygulamalı, iki saatte bir kremi yenilemeli, denize ve havuza girdikten sonra uygulamayı tekrarlamalı, yüzümüzle birlikte dudaklarımıza da krem sürmeyi ihmal etmemeliyiz. Unutmamamız gereken bir nokta da güneş kremlerinin sadece deniz kenarında değil, dışarı çıkılan her an, hatta arabada ve evde bile kullanılması gerektiğidir. Çünkü güneşin zararlı ışınları araba camından da, ev penceresi ve perdeden de geçebilir.

 

Korumalı Güneş Kremi, cildinize bakım da yapar!

 

Özoğul “İçeriğinde insan sağlığına zararlı hiçbir maddeye yer vermeyen yüzde 100 doğal ve yüzde 100 teknolojik Korumalı Güneş Kremleri, cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak, öte yandan da cildini besleyip bakımını yapmak isteyenler için idealdir.Korumalı Güneş Kremleri ,içeriğindeki filtreler sayesinde UVA ve UVB ışınlarına karşı güneş koruması sağlar, güneşe karşı özel hassasiyeti olan ciltler için de gerçek bir kalkan görevi görür.Susam yağı, E vitamini ve gliserin ile cildi besler. Ayrıca cildi yağlandırmaz.

 


Yorumlar (1)