• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 19:43
 
‘Çiftçi ve esnafın borçları ertelensin’

CHP Milletvekili Gürer’den milyonları sevindirecek öneri:

 

Haber Merkezi)- CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Üyesi  Ömer Fethi Gürer, yılın ilk dört ayında mazot ve elektriğe gelen zamların, zaten zorda olan çiftçinin durumunu daha da zora soktuğunu belirterek, tüm çiftçi ve esnafın borçlarının ertelenmesinin ve faizlerinin silinmesinin zorunlu bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi. 

ÇİTÇİNİN DERDİ BÜYÜK

CHP Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak çiftçilerin büyük sıkıntı içinde olduğunu söyledi. Ömer Fethi Gürer, tarımda kendi kendine yeten ülkemizin, AKP hükûmetlerinin yanlış politikalarıyla ne yazık ki tohumu ithal, gübresi ithal, ilacı ithal, ürünü ithal ve girdileri her gün artan duruma getirildiğini ifade etti. 

ÇİFTÇİ BORÇLARI  KAT KAT ARTTI 

Ülkemizde çiftçiliğin her geçen gün kan kaybettiğini vurgulayan Ömer Fethi Gürer, Çiftçilerin borçlarının AKP hükûmetleri döneminde 17 kat arttığına dikkat çekti.

ZAMLAR ÇİFTÇİNİN BELİNİ BÜKTÜ 

Bu yılın ilk dört ayında mazot ve elektriğe gelen zamlarla çiftçinin durumu daha da zorlaştırdığını vurgulayan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  plansız tarım politikalarının bedelini çiftçi ve halkın ödediğini anlattı.

 

 


Yorumlar (1)