• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:34
 
CHP’lilerin yürüyüşünde coşku doruğa tırmandı

Uğur Mumcu meydanından Atatürk Parkı’na kadar İzmir Marşı ile yürüdüler

    

ÖZEL HABER: Serdar Akın

 

19 Mayıs Gençlik ve spor bayramı ve Atatürk’ü anma sebebiyle  Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Örgütü ile Seyhan ve Çukurova Belediyelerinin birlikte düzenlediği 19 Mayıs yürüyüşü Uğur Mumcu meydanında başladı ve Atatürk parkında bitti.Yürüyüşe katılanlar ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak Atatürk caddesine doğru yürürken kortej önünde CHP’li Milletvekilleri ve belediye başkanları olmak üzere  çevre esnaflarının alkışları arasında Atatürk parkına geldiler.Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşunda bulunduktan sonra hep birlikte İstiklal marşını okudular.Atatürk parkında toplanan gençlerin çoşkusu İzmir marşı ile doruğa ulaştı.

 

ÖZDEMİR “KORKMUYORUZ,

YILMIYORUZ,SİNMİYORUZ”

 

Toplanan kalabalığa hitap ederek büyük Önder Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini anımsatan CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Güven Özdemir, “Cumhuriyetimiz kurulduğu günden bu yana gençler olarak emperyalizme, haksızlığa, zulme, baskıya karşı yılmadan mücadele ediyoruz. Bu mücadelede  gücümüzü ülkemizi kurtaran, Cumhuriyetimizi kuran iradeden, yani Önderimiz Atatürk ve arkadaşlarından ve gençlere olan güvenlerinden alıyoruz. Korkmuyoruz, yılmıyoruz, sinmiyoruz” şeklinde konuştu.

 

KOZAY,GENÇLİĞE HİTABEMİZ 

ANLAMINI KORUYOR

 

19 Mayıs’ın ulusun dünyaya “Ya İstiklal Ya Ölüm” şiarını haykırdığı gün olduğunu dile getiren CHP İl Başkanı Emrah Kozay, “Dünya savaşından yenik çıkmış, ekonomisi çökmüş, yurdu işgal ve talan edilmiş, bütün ordusu dağıtılmış bir milletin elinde sadece bağımsızlığa olan azmi ve kararlılığı ile yol aldığı ve en nihayetinde kurtuluşa erdiği büyük mücadelenin başlangıç günü” dedi.

Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile bağımsızlık ve özgürlük için yaşamlarını ortaya koyan şehitleri ve gazileri minnetle, saygıyla andıklarını belirten Av. Kozay, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin bugün çok daha anlam kazandığına işaret etti. Kozay, “Ulu Önder’in Türk Gençliği’ne bir ders ve öğüt niteliğindeki hitabesinde geçtiği üzere dahili ve harici bedhahlar, dost ya da düşman maskesi altında bugün hala milletimizin büyük yükselişini engellemek için var güçleriyle çalışıyorlar.  İnancımız odur ki, Ulu Önder Atatürk’ün izinden giden bu gençlik, dün bütün emperyalist ve işgalci devletlere karşı nasıl dimdik durup canı pahasına vatanını, milletinin namus ve şerefini koruduysa, bugün de yine aynı güvene, kararlılığa ve iradeye sahiptir” diye konuştu.  

 

Başta gençlik olmak üzere, milletin vatansever evlatlarının hiçbir zorluk karşısında geri durmayacağını vurgulayan Av. Kozay, “Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı vatanseverler asla diz çökmeyecek ve kendisine yönelik her tehdide karşı gerektiği zaman, gerektiği yerde cevabını en iyi şekilde verecek, Önderimizin gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ülküsünden asla vazgeçmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

Uğur Mumcu Meydanı’ndan Atatürk Parkı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüş ve buradaki basın açıklamasına CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, il yöneticileri, ilçe başkanları ve yöneticileri, kadın ve gençlik kollarının başkan ve yöneticileri, partililer, sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri ile yurttaşlar katıldı.

 


Yorumlar (1)