• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 16:30
 
CHP Pozantı’yı almak için kararlı

CHP Adana İl Örgütü, 2019 yılında gerçekleştirilecek seçimlere yönelik stratejilerini belirlediği danışma kurulu toplantılarının beşinci turuna start verdi

 

(Haber Merkezi)– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana’da beşinci tur danışma kurulu toplantılarına Pozantı’dan başladı.  İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, Pozantı’yı 2019’da yeniden CHP’li yapma konusundaki iddiasını ortaya koyarken İl Başkanı Ayhan Barut da yerel seçimlerde Adana’da tarih yazma kararlılığında olduklarını yineledi. 

Çınaraltı Bahçe Restorant’ta Pazar günü “Yerel seçimlerde başarılı olmanın yolları” gündemiyle gerçekleştirilen ve Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in de katıldığı 5.Pozantı İlçe Danışma Kurulu Toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. 

“POZANTI’YA YENİDEN CHP’Lİ YAPACAĞIZ”

Toplantının açış konuşmasını yapan Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, ilçe örgütü olarak göreve seçildikleri günden bu yana Pozantı’da yaşayan tüm yurttaşlarla diyalog halinde olduklarını aktardı. Pozantı halkının CHP’ye karşı önyargılı bakış açısının 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında değişmeye başladığını dile getiren Eroğlu, ilçe örgütü olarak sürekli alanlarda olduklarını vurguladı. Eroğlu, “2019’da geçmişte CHP’nin kalesi olan Pozantı’yı yeniden CHP’li yapacağız.” dedi. 

 “14 BİN SEÇMENİN HEPSİNE ULAŞMAMIZ GEREK”

Yerel seçimlerde elde edilecek başarının genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’ye iktidarın kapılarını sonuna kadar açacağını dile getiren Barut, “Pozantı’da yaşayan 14 bin seçmenin tamamına önümüzdeki 11 ayda ulaşmak hiç de zor değil. 2019’da Adana’da CHP olarak tarih yazacağız” ifadelerini kullandı. 

“POZANTI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI POZANTI’NIN ÖZ EVLADI OLACAK”

Belediye başkan adaylarının tümünün partili olacağını belirten Barut, Pozantı belediye başkan adayının da Pozantı’nın öz evladı, Pozantı’da yaşayan, ilçenin sorunlarını yakından bilen, her siyasi görüşten oy alabilecek, saygın bir isim olacağını söyledi.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar (1)