• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:45
  WhatsApp
Çevreci öğrencilerden Başkan Çetin’e ziyaret

ADANA TOROS GAZETESİ

 

(HABER MERKEZİ) - Özel Doğa Koleji’nin ortaokul öğrencileri Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti. “Çevre Problemleri Farkındalığı ve Çözümleri” adlı proje kapsamında öğretmenleri Sladjana Radovanovic ve Esin Yılmaz nezaretinde gerçekleşen ziyarette gençler Başkan Çetin’le çevre üzerine söyleşi gerçekleştirdi. İngilizce yapılan söyleşide öğrenciler özellikle Çukurova Belediyesi’nin çevre ve doğa ve hayvanlarla ilgili çalışmalarını merak ederken, Başkan Çetin, belediyenin her projesinde çevre öngörülerek hazırlandığını vurguladı.

YEŞİL ALANLARI ÇOĞALTTIK

Çevre konusunda toplum duyarlılığının çok önemli olduğunu belirten Başkan Çetin, “Bu konuda ben gençlerimizin daha duyarlı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda toplum bilinci yükseltilmeli. Biz belediye olarak Çukurova’da yeşil alanların çoğaltılması noktasında önemli adımlar attık. İlçemizde 212 park bulunuyor. Bunların 108’ini son 5 yılda yapmışız. Bu parkların büyük bölümü de temalı park. Adana’yı temalı park kavramıyla biz tanıştırdık” dedi.

ÖNCE PİKNİK SONRA TEMİZLİK

Söyleşinin ardından Başkan Çetin ile hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler daha sonra belediyenin yanında bulunan Kurtuluş Parkı’na geçerek proje kapsamında çalışmalarını burada sürdürdüler. Öğrenciler Kurtuluş Parkı’nda önce piknik ve çevreyle ilgili canlandırma yaptılar, ardından da parkı temizlediler.

 

 


Yorumlar (1)