• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:10
  WhatsApp
Çetinöz “Beni rakiplerim değil, Karataş’ın geleceği ilgilendiriyor” Demokrat Parti Karataş Belediye Başkan Adayı Bahçe ve Tuzla’da halkla buluştu

Karataş’a bağlı Bahçe ve Tuzla Mahalleri'nde miting yapan Demokrat Parti Karataş Belediye Başkan Adayı Cengiz Çetinöz’e DP İl başkanı Cafer Doğan ile birlikte DP Çukurova Belediye Başkan adayı Diş Hekimi Bülent Alper ve ekibi katılarak destek verdiler.

TÜM PROJELERİMİZ KARATAŞ İÇİN

Karataş’ın Tuzla Mahallesi'nde yapılan toplantıda söz alan Demokrat Parti Adana İl Başkanı Cafer Doğan, “31Mart yerel seçimlerinde bir önceki dönemde Karataş Belediyesi'ni kazanmıştık.Karataş halkının bu seçimde de adayımız Cengiz Çetinöz'ü seçeceklerinden hiç kuşkum yok ve çıkmış olduğu bu yolda başarılar dilerim.”dedi. Karataş’a destek vermek için gelen Çukurova Belediye Başkan adayı Diş Hekimi Bülent Alper ise Çetinöz'e başarılar dilerken “Sayın Cengiz Çetinöz’ün kazanacağından eminiz.Karataş'ta da Demokrat Parti olarak pırıl pırıl adayımızla iddialıyız."dedi.

KARATAŞ FARKLI OLACAKTI

Coşkulu bir şekilde halka hitap eden Demokrat Parti Karataş Belediye Başkan Adayı Cengiz Çetinöz, “Öncelikle Karataş’ın ve çocuklarımızın geleceği için belediye başkan adayı olduğumu belirtmek istiyorum. Beni rakiplerim değil, Karataş’ın geleceği ilgilendiriyor. Onların arkasındakilerin esas güç nedir ben bilmem ? Onların düşüncelerindeki belediye başkan olma aşkı nedir  ben bilmem? Düşünün Karataş ilçesinde kent konseyi yok. Seçeceğiniz adaya baskı kurun ki iyi işler yapsın.Ticaret odanız var mı? yok.Ticaret odası açmak çok mu zor? Ticaret odasını kurarsanız her türlü projenin istidamın önünü açarsınız.Adamların böyle bir kaygısı yok. Karataşlı, Karataş’ın istihdamını, Karataş’ın çocuklarının geleceğini düşünen en doğru kişiyi seçsin, adam gibi adamı seçsin.5 sene önce gelmiş olsaydım kanalizasyonlarıyla birlikte Karataş'ta her şey daha farklı olacaktı” dedi.

MODERN BİR KARATAŞ

31 Mart akşamı seçildiği taktirde projelerini tek tek uygulamaya geçireceğini ifade eden Çetinöz, “Karataş Kent Konseyi kurarak çalıştaylar yaptıracağız.Karataş Ticaret Odası kurarak kentin ekonomik yönden yatırımlarının önünü açacağız.Halk meclislerine alıştıracağız ve halkla iç içe olacağız. Karataş Sanayi Sitesi Kompleksi kuracağız.Belediyeye ait bir kum ocağı açarak bölgemizin ve vatandaşlarımızın ihtiyacı olan mucur, staplize ve agrega üretimi yaparak malzeme ihtiyacını karşılayacağız.Beton üretimi santralı bünyesinde beton elemanlarının üretimlerini yapacağımız bir tesis inşa edeceğiz.Asfalt plenti tesisi kurarak, imkanlar dahilinde ilçemizde asfaltsız sokak yol bırakmayacağız. Arıtma ve altyapı sorunlarını doğru, akıllı projelerimizle kalıcı bir çözüme kavuşturacağız. Kentin modern bir kent statüsüne dönüştürülmesi için her türlü nazım imar planlamalarının yeniden düzenlenmesini sağlayacağız."diye konuştu.

KARATAŞ’A KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

Kentsel dönüşümle ile çarpık yapılaşma ve betonlaşmaların önüne geçeceklerini vurgulayan Cengiz, "Her kesim için uygun fiyatlarda özellikle evsiz vatandaşlarımızın konut sahibi olabilmelerini sağlayacağız.Vatandaşımızın yaşam kalitesini daha da arttırarak modern projelerle konutlar inşa edeceğiz.Mevcut plajları rehabilite edip, yeni plaj alanlarını açarak vatandaşlarımız için temizlik ve hijyen başta olmak üzere, her türlü ihtiyacının karşılandığı, güvenlikli bir plaj ortamı sağlayacağız Bünyesinde tersane, yat limanı, balıkçı tekne barınağı ve soğuk hava depolarının bulunduğu iç liman kompleksi yapacağız. Ekoturizm başta olmak üzere tarihi antik kenti ortaya çıkararak, çalışmalara hız vermek istiyoruz. Deniz turizminin yanı sıra tarih turizmi ile ilgili projeler başlatarak, bölgemizi yerel ve uluslararası turizme kazandıracağız.İlimizde bulunan üniversitelerin bünyesinde başta Su Ürünleri Turizm ve Ziraat olmak üzere fakülteleri ve bölümlerinin Karataş Merkezi Tuzla Bahçe dahil olmak üzere ilçemizde açılmasını sağlayacağız.TÜBİTAK ile anlaşarak Teknokent Bilim ve Teknoloji Merkezi Entegre tesislerine kurmak için karşılıklı görüşmeler yaparak gerçekleşmesini sağlayacağız.Lagün balıkçılığı ve yavru balık üretim tesislerini  kurarak başta Türkiye olmak üzere, dünyanın birçok yerine ihraç edecek kapasitemiz olacak.Yer fıstığı ve narenciye başta olmak üzere bölgemizde tarım kooperatifini kuracağız ve  bu ürünlere dair mamüller üzerine sanayi oluşturacağız.Bölgede muhtemel yerlerde tarım ürünleri için mobil paketleme tesisleri kurarak, ürünlerimizin uygun nitelikte pazar bulana kadar muhafaza edilmesini sağlayacağız” dedi.

GELENEKSEL KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATACAĞIZ

Konuşmasına devam ederek diğer projelerini sıralayan Çetinöz “Yöremizde geleneksel kültürümüzü yaşatacak halk eğitim merkezleri kuracağız. bölgeye mal  olmuş başta karpuz olmak üzere yer fıstığı gibi bazı ürünler için festivaller düzenleyerek, bölgemizdeki ürünlerin tanınması açısından geleneksel hale getireceğiz. Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarını geliştirmek, iyileştirmek ve daha sağlıklı ve güvenlikle yaşanabilir daha düzenli mobil yerleşkeler kuracağız. Spora her dalda önem verip, ulusal ve uluslararası deniz, plaj ve su sporları başta olmak üzere bölgemizde müsabakalar yapılması için projeler uygulayacağız.Bölgemizin geçmişindeki başarılı sporcular başta olmak üzere, tüm sporcularımıza önem vererek, gelecekte gurur kaynağımız oluşturacak gençlerimizin yetenekleri doğrultusunda her alanda imkanlar sağlayarak, önlerini açacağız.Engelli, yaşlı ve hasta vatandaşlarımız için belediyemiz ve halkımızla orta gönüllü ekipler kurarak başta sağlık olmak üzere her türlü bakım ve iaşe yardımı hizmetleri vereceğiz.Sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlarımız için bir hayvan barınağı ve yeni sıra hayvanlar bahçesi yapacağız."diye konuştu.

VAR MISINIZ KARATAŞ İÇİN, SÖZÜM SÖZ CENGİZ ÇETİNÖZ !

Karataş'ta işsizliğe de son vereceklerini söyleyen Çetinöz, "Bölgemizde vaat ettiğiniz projelerimizi uyguladığımızda ve her alanda akıllı projeleriyle gelecek özel müteşebbis yatırımcıların önlerini açtığımızda Karataş'ın hızla istihdam yaratacağız ve işsizliğe, yoksulluğa son vereceğiz.Gayretli çalışmalarınız neticesinde Karataşımızı hak ettiği yere getirmek istiyorum. Bir gün mutlaka temiz plajlar ile ünlenmiş uluslararası turizmin de tanıdığı ve tercih ettiği mavi Bayraklı sahiller olan bir kent statüsüne kavuşturacağız.Yolumuz zorluğu yükümüz ağır ama hepsi yapılabilir projelerimizde tek dayanağım ve ümidimi Karataşımızın geleceğinin istikbali olan gençleridir Haydi gençler birlikte yürüyelim birlikte geleceğin kardeşi birlikte yeniden kuralım.Aydınlık huzurlu ve mutlu yarınlara yürümeye başladık. Var mısınız Karataş için sözüm söz Cengiz Çetinöz.”dedi.

 ÖZGEÇMİŞİ:

Karataşımızın Nalkulak (Ataköy) doğumlu olup çitçi ve sporcu bir sülalenin evladıyım.Babam Karataş odasının tanınan ve sevilen simalarından Pehlivan Kazım, dedem ise Çukurova Baş pehlivan namıdiğer Zanapalı Hanifi Pehlivan olarak tanınır. Halamın oğulları Küçük Karataş’tan Abuzer Davran ve Musa Davran Pehlivanlar gibi bende bir dönem İskenderun Demirçelik  Spor Kulübü’nde pehlivanlık yaptım. Halen Ataköy nüfusunda ikamet edip Tarım İşletmeciliği ve yanı sıra Adana Merkez Bölgesinde inşaat taahhüt işleri yapmaktayım.

İlköğretimimi  Nalkulak(Ataköy)ilkokulunda, ortaokulu Tuzal Ortaokulu’nda Liseyi Adana İnşaat Teknik Lisesi’nde tamamladım. ilk üniversitemi  Adana Çukurova Üniversitesi ‘nde İnşaat Mühendisliği, ikinci üniversitemi  Eskişehir Üniversitesi  İşletme Fakültesi’nde başarıyla tamamladım. Yüksek Lisans eğitimimi ise yine Adana Çukurova Üniversitesi  sosyal Bilimler Enstitüsü iktisat anabilim dalında ekonomi üzerinde  tamamladım.

Siyaset üzerine Çukurova Üniversitesi İktisadi ve  İdari Bilimler Fakültesi’nde siyaset ve Uluslararası Rekabet Yönetimi Iş deneyimlerimin başlıcaları adana Pozantı otoyolu projesinde btc petrol boru hattı yapım projesi, Adana hafif raylı Metro proje inşaatı Milli Eğitimde okul inşaatları TCDD devlet demiryollarında yol ve Tünel inşaatları, orman Yolları Karataş Devlet Hastanesi acil servisi İnşaat gibi 1993 yılından beri toplam 164 adet farklı özel ve kamu da başarıyla işleri bitirdim ve iş bitirme belgelerimi aldım.Yörük Türkmen kültür dernekleri ve federasyonları gibi birçok sivil toplum örgütlerinde yöneticilikten yapmanın yanı sıra halen adana Tuzla Ata avcılık ve atıcılık Spor Kulübü başkanlığını da yapmaktayım Siyasi tecrübelerim Genç yaşlarımda lise yıllarında başlamış olup Adana Ülkü Ocakları yöneticilikleri ve Adana Ülkü işçiler İl Başkanlığı görevlerini başarıyla yürütmüş olup ardından 24. 25. ve 26. dönemlerde üst üste Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekilliği adaylıkları yaptım.İdealim milletimin Karataş Belediyesi'ni bizlere yalnızca bir süreliğine emanet olarak vereceği birinden asla ayrılmadan şeffaf olan garip ilişkilerin ve yolsuzluğun olmadığı dürüstlüğün esas olduğu eşitliğin hakkın ve hukukun çerçevesinden asla ayrılmadan vatandaşımıza hak ettiği kaliteli bir yaşam ısınacak bir hediyesidir. Belediyemizin kapılarını Daimi olarak açık tutacağız telefonlarımızı vatandaşlarımıza asla kapatmayacak.Çünkü Karataş belediyesi vatandaşlarımızla birlikte el  Birliği çerçevesinde görüşsek başarınız daim olur. Çünkü sessiz olmaz. Ben buna inanıyorum Siz de bana inanın zafer inananlarındır. İnananlardan obada Diriliş özümüz bir sözümüz bir. Diriliş gözümüze Cengiz Çetinöz koşan elbet varır, düşen kalkar Karataş'tan su damla damla akar birikir sonra bir Gümüş göl olur, arayan Hakkı en sonunda bulur.

 

 


Yorumlar (1)