• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:44
  WhatsApp
Çetenin elebaşı böyle yakalandı

Kendilerini sigortacı gibi tanıtarak trafik kazasında araçları kullanılamaz hale gelen 20 vatandaşı 200 bin lira dolandıran suç örgütünün elebaşı olduğu iddia edilen Okan K., yatağında yakalandı

Halil BİLEK

20 KİŞİ YAKALANDI

Adana polisi, trafik kazası yaptıktan sonra araçları kullanılamaz hale gelen vatandaşları, sigorta şirketinden aramış gibi göstererek 20 vatandaştan yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı ileri sürülen çeteyi çökertti. Operasyonda çetenini elebaşı olduğu iddia edilen Okan K.’nin de aralarında bulunduğu 4’ü çocuk 20 kişi gözaltına alındı.

 

ŞİKAYETLER ARTINCA

Sigorta şirketleri tarafından dolandırıldıkları yönündeki şikayetlerin artması üzerine harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri,  dolandırıcılık çetesini yakın takibe aldı. Çetenin kaza yapan araçların ilanlarının olduğu internet sitelerini takip ederek vatandaşların telefonlarına ulaşıp kendilerini sigortacı gibi tanıttığı ve 20 vatandaşı 200 bin lira dolandırdıkları saptandı.

 

SORGULANIYORLAR

Tüm delilleri toplayan polis operasyon için düğmeye bastı. Özel harekat polislerinin de katıldığı ve 20 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda çetenin elabaşı Okan K., yatağında yakalandı. Çete lideri ile birlikte 20 kişi de gözaltına alındı. Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.


Yorumlar (1)