• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mart 2019
  • 09:46
  WhatsApp
Çetede cezaevi krokisi çıktı

Adana’da kazada araçları hasar g ören vatandaşları dolandıran suç örgütünün elebaşı olduğu iddiasıyla tutuklanan Okan K.’nın evinde Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nin krokisi bulundu.

 

Halil BİLEK

 

AĞIR DARBE

Adana polisi, trafik kazası yaptıktan sonra araçları kullanılamaz hale gelen vatandaşları, sigorta şirketinden aramış gibi göstererek dolandırdığı iddia edilen suç örgütüne ağır darbe indirirken çok önemli bir belgeye ulaştı. Çetenin elebaşı olduğu öne sürülen Okan K.’nın evinde şu anda yattığı Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nin krokisi bulundu.

 

EŞ ZAMANLI BASKIN

Kendilerini sigorta acentesi gibi tanıtarak 20 vatandaşın 200 bin lirasını alan çeteyi yakın takibe alan Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, gerekli delillerin toplanmasının ardından 20 adrese eş zamanlı bir operasyon düzenledi. Aralarında çetenin elebaşı Okan K’nın da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

 

KAÇMAK İÇİN Mİ?

Okan K.’ ile birlikte 2 kişi tutuklanırken 17 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Okan K.’nin evinde yapılan aramada yaklaşık 7 metre uzunluğunda, 80 santim genişliğindeki Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nin krokisi bulundu. Eve yeni taşındığını söyleyen Okan K., krokiden haberi olmadığını söyledi. Polis, Okan K.’nin kaçış planı yapmak için krokiye ulaştığı tahmin ediliyor.


Yorumlar (1)