• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 19:08
 
Çelik:E-5 Üzerindeki mahalleleri Çukurova’ya ver,kurtulalım

Seyhan Belediyesinin Pınaraltı ve Pınarüstü olarak ikiye bölme kararına itiraz eden Muhtar Saniye Çelik ilginç bir çözüm buldu.

ÖZEL HABER:SERDAR AKIN

Pınar mahallesi muhtarının Seyhan belediyesi meclisinin gündem dışı madde ile aldığı karara  itiraz eden Saniye Çelik mahalleleri bölmek sorun çözmez”dedi.

ÇELİK,PINAR MAHALLEMİZİN  BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASINI İSTİYORUZ

Mahallesinin ikiye bölünmesinden haberinin olmamasına itiraz eden Pınar Mahalle muhtarı Saniye Çelik “Pınar Mahallemiz Adana, Seyhan İlçesi'nde 140 hektarlık bir alandır. Haritada da görüldüğü üzere turuncu ve mavi boyalı yer şirin, toplum olarak birbirine çok bağlı bir yapıya sahip mahalledir. El kadar bir yeriz, 84 hektarlık, 56 hektarlık iki mahalle olması demek Pınar Mahallemizin  bütünlüğünün bozulması demektir. Bir elin parmakları gibiyiz, mahallemizi bölmek demek  elimizi kolumuzdan ayırmak demektir. Seyhan Belediyesi Meclis kararı ile  Pınar Mahallemizin ve diğer bazı Mahallelerimizin ikiye bölünmesi, bir mahalleninde tamamen kapatılması inanılır, kabul edilir bir durum değildir. Ne bu mahallerede yaşayan insanlara nede muhtara bilgi vermeden, ortak bir kaanat oluşmadan oldu bittiye getirmek doğru bir karar değildir”dedi. 

SEYHAN BELEDİYESİNE İTİRAZ DİLEKÇEMİZİ VERDİK

Pınar ve diğer mahalleleri bölmek yerine 96 mahallesi olan bir ilçenin sorunları çözmesi gerektiğini savunan Pınar Mahallesi Muhtarı Saniya Çelik “Seyhan ilçesinin 96 mahallesi var ve bu 96 mahalle hizmet alma sıkıntısı yaşıyor.Adana’nın en büyük merkez ilçesinin belediyesi bu mahallelere hizmet götürmede zorluk yaşarken üstüne üstlük mahalle sayısını çoğaltarak sorunun iyice büyümesine sebep oluyor.Mahallemizin Pınarltı olan bölümünde yoğunluk mevcut ve okulumuz,camimiz ile soyal aktif alanlarımız buradadır.Fakat Pınarüstü dediğimiz yerde sadece park alanlarıvar ve okul yok,cami yok daha bir çok eksiği olmasına rağmen yukarıda kalan insanların çocukları hangi okula yazılacak buradan soruyorum ? Sayın valimize de itiraz dilekçemizi yazdık verdik.Cevabını bekliyoruz ve şu an mahallemizdeki sakinlerimize imza kampanyası başlattık.Olayı yakınen takip ettiğini”söyledi.

SEYHAN BELEDİYE MECLİSİNİN YARIYA YAKINI   RED VERMİŞ

Bölünmek istenen mahallelerin kararını alan Seyhan belediye meclis üyelerinin bir fazla oy ile geçmesi kafalarda soru işareti bırakırken ve bir meclis üyesinin olmadığı halde oy kullanmış gözüktüğünü ifade eden Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik “96 mahallesi olan bir ilçe Seyhan ve 27 mahallesi olan Çukurova ilçesinin hizmetleri tartışılır.Adana’yı ikiye bölen E-5 karayolunun üstünde kalan mahalleleri Çukurova belediyesine ver kurtulalım.Çünkü mahallesi az olan belediye daha iyi hizmet vereceğine inanıyorum.Benim çözüm fikrim budur.Kavga etmeye gönül kırmaya gerek yok YORGAN GİDER KAVGA BİTER atasözüyle çözüme kavuşacağına inandığını”belirtti.

 TAVŞAN  DAĞA KÜSMÜŞ, DAĞIN HABERİ YOK

Mahallemizle ilgili bir karar alınırken en azından mahalle muhtarının bilgisine başvurulmama sının çok manidar olduğunuda vurgulayan Muhtar Çelik “Mahallemizdeki sakinlerimiz bile alınan bu karara çok büyük tepki gösterirken Seyhan Belediye meclisinin gündem dışı bir karara itiraz dilekçemizi verdik.Bir atasözü vardır ‘Tavşan dağa küsmüş,dağın haberi yok’yani Seyhan Belediyesi bir karar alıyor ne mahalle muhtarının ne de mahalle sakinlerinin haberi yok.Bu olaya inanmak istemiyoruz fakat alınan karar bizleri kısmende olsa üzmüştür.Birçok sorunu da beraber getiriken bu kararın altındaki gerekçeyi araştırmaya devam ediyoruz.Bakalım altından ne çıkacak.Bu yüzden ortak bir kanaat beklerken tek başına alınmış bu kararı Sayın Adana valimiz Mahmut Demirtaş’a verilmel üzere ayrı olarak itiraz dilekçemizi vererek konunun takipçisi olacağız ve sonucunu merakla beklediklerini”söylediler.  

PINAR MAHALLESİ SAKİNLERİ İSE ŞOKTA !

Seyhan Belediye meclisinin  Pınaraltı ve Pınarüstü olarak ikiye bölme kararına tepki gösteren Pınar mahallesi sakinleri şunları söylediler “Bu mahalle kurulduğundan bu yana Seyhan Belediyesinin yapmış olduğu hizmetleri her zaman taktir ettik.Fakat bizler semt sakinleri olarak geçtiğimiz günlerde alınan bu kararı ise Muhtarımızdan duyduktan sonra inanamadık.Basın yolu ile haberleri okuyunca olayın ciddiyetinin farkına vararak bu karara itiraz ettiğimizi veSeyhan belediye meclisinin bizlerin görüşü alınmadan alınan bu kararın karşısında olduğumuzu ve bunun içinde imza kampanyası başlattığımızı,gerekirse daha üst makamlara çıkarak mahallemizin hakkını sonuna kadar savunacaklarını”söylediler. 

 


Yorumlar (1)