• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 15:36
 
Çelikcan’dan kandil kutlaması

Çelikcan’dan kandil kutlaması

 

(Haber Merkezi)- Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda  Ramazan ayının müjdecisi, af ve rahmet kapılarının sonuna kadar açık olduğu Berat Kandili'nin  bütün İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.Berat Kandilinin insanlığa birlik, dirlik ve beraberlik getirmesini temenni etti.

İslam aleminin ve  Ramazan ayının müjdecisi kabul edilen Berat Kandili'nin Şaban ayının 15. gecesi  idrak edeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Berat'ın özünde günahlardan arınma ve Yüce Allah'ın rahmet ve mağfiretine ulaşma amacı  vardır.Günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamına gelen 'Berat gecesinde ', eller semaya af ve mağfiret için açılır. O yüzden bu geceyi dua ile ihyaya çalışalım.'' şeklinde konuştu.

Berat Kandili'nin tüm dünyaya huzur ve barış getirmesine vesile olmasını temenni eden Başkan Çelikcan "Dünyada yaşanan insanlık dramları son bulsun. Toplumsal birliktelik ve beraberlik güçlensin. Dünyaya barış ve huzur gelsin. Bu vesileyle bütün İslam aleminin Mübarek Berat Kandili'ni kutluyorum." dedi.

 


Yorumlar (1)