• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 18:34
  WhatsApp
'Çelemli Köyü'ne kadın muhtar yakışır'

 

ÖZEL HABER: İNCİ YILMAZTÜRK-YASEMİN GÜÇ

'Çelemli Köyü'ne kadın muhtar yakışır'

Çelemli Köyü Muhtar Adayı Şaziye Cicili konusunda oldukça iddialı ve güzel projelerle geliyor.1966 doğumlu evli ve iki oğul annesi Şaziye Cicili muhtar olarak köyüne hizmet etmek istiyor.

Köyün çok eksiği olduğunu söyleyen Şaziye Cicili, öncelikle yapacağı işin yörelerindeki eksiklikleri belirleyip belediyeden hizmet almakla hedeflediğini belirtiyor. Önceliğinin köylerine belediye ekmek büfesini getirmek, market açtırmak olduğunu anlatan muhtar adayı, köylerinde kuaför ve düğün salonunun olmamasının da büyük eksiklik olduğunu, bunlardan daha acilinin de köyün altyapısının olmaması dolayısıyla kanalizasyon sistemi getirilmesi gerekliliğini vurguluyor.

Okul sıkıntılarının olduğunu belirten Cicili, öğretmen yokluğundan ortaokullarının kapanmak üzere olduğunu mecburen taşımalı eğitim yapıldığını belirtiyor.Buna bir çözüm bulmak için öğretmen açığını kapatmanın yollarını arayacağını anlatıyor.

Çelemli Köyü'nün en önemli sorunu, yanı başlarındaki taş ve kireç ocakları.Taş ocağının vakitli vakitsiz en azından haftada bir defa devamlı dinamit kullanması evlerinde derin sarsıntılara neden oluyormuş.Daha vahimi de buranın üretimleri yüzünden köy ve çevresini tamamen beyaz rengi bir sis bulutu kaplamış durumda, öyle ki köyün her tarafı toz içinde, burada üretim yapan fabrikaların atıklarında filtre kullanıp kullanmadıkları da meçhul.

İnsan sağlığını olumsuz etkileyebilecek,akciğer ve solunum yolları hastalıklarına neden olabilecek bu soruna da çözüm bulunması gerekiyor.

           

 

 

 

 


Yorumlar (1)