• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:37
 
Çalışanda da gezende de süper güvercin sevgisi

Park görevlileriyle vatandaş, yem ve ekmek kırıntısı serpiştiriyor

 

ÖZEL HABER: ZEYNEP BARAZ-ÖMER DEMİR

 

Atatürk parkı çalışanları  ağaçların çevresine güvercin yemlikleri ve ekmek kırıntıları yerleştirdi. Bunu gören vatandaşlar parkın girişinde satılan yemlerden alarak güvercinleri elleriyle beslemeye başladılar. Park çalışanlarının tutumu ise ‘Örnek davranış’ olarak nitelendirildi.

GÖREVLİLER BAŞLATTI

İnsanlarımızda farkındalık oluşturmak ve çevre kirliliğine engel olmak amacıyla, Atatürk Parkında çalışan güvenlik birimleri parkta bulunan ağaç çevresine güvercin yemlikleri, ekmek kırıntıları yerleştirdi.  Park çalışanları güvercinlerin bol olduğu Atatürk Parkında ki ağaç çevrelerine özel yemlikler ve ekmek kırıntıları yerleştirerek  bu şehrin dostlarını sahiplendiklerini söyledi. 

KÜÇÜK DOSTLAR

Küçük ve büyük dostlarımıza her mevsim yardımcı olmaya gayet gösterdikleri belirten park çalışanları “ Bu şehrin güzellikleri arasında yer alan kuş ve güvercinler yaz aylarında şehrimize canlılık katan varlıklardır.  Dünyada sadece biz yokuz bizim gibi daha birçok canlı türü varken yardım etme imkanımız olan canlılara karşı elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü diğer canlılarda dahil olmak üzere şehrin havasını ,suyunu beraber paylaşıyoruz . Park ve yeşil alanlarda yem ve ekmek kırıntısı bulmakta zorlanan kuşlar ve diğer canlıları biz  çalışanlar olarak sahipleniyoruz. Ayrıca park alanlarımızda yaşayan köpeklere de barınak monte ettik . Büyük ve küçük dostlarımız için bizler elimizden geleni yapacağız.”Dedi. Çalışanlar tarafından gelişen bu örnek davranış ise vatandaşlar tarafından taktir edildi.  

VATANDAŞLAR BAŞLADI

Park çalışanlarının açtığı yoldan vatandaşlar da gitmeye başladı.  Parkın girişinde satılan yemlerden alanlar, ağaçların altında hem gölgeleniyorlar hem de kuşlarla haşır neşir oluyorlar. Vatandaşların ellerindeki yemi gören güvercinler ve diğer kuşlar yanlarına kadar gelip ellerindeki yemleri yiyorlar.

 


Yorumlar (1)