• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 01:48
 
Çakma Polat Alemdar üç yıl sonra yakalandı

Tufanbeyli’de bir avukatı dizlerinden vurduğu için hapis cezası alan Kurtlar Vadisi dizisi hayranı Hasan Gezen, otomobilini park ettiği sırada yakalandı. 

 

Halil BİLEK

 

KENDİ FOTOĞRAFINI KOYDU

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kaçak akaryakıt sattığı iddiasıyla yargılandığı davada davaya giren şirket avukatını iki bacağından vurduğu gerekçesiyle 8 yıl hapis cezası alan 31 yaşındaki Hasan Gezen, 3 yıl kaçabildi. Kurtlar Vadisi Dizisi’nde canlandırılan Polat Alemdar’ın hayranı olan ve dizinin posterine fotomontajla kendi fotoğrafını koyduğu öğrenilen Gezen, cezasını çekmek üzere cezaevine konuldu.

 

İKİ DİZİNDEN VURDU

Olay 6 Mart 2009’da meydana geldi. Avukat Tolga Köklü, sözleşmeye aykırı olarak akaryakıt istasyonunda kaçak yakıt ve LPG sattığı iddiasıyla şirketi adına Hasan Gezen hakkında suç duyurusunda bulundu. Davayı takip etmek için duruşma günü ilçeye giden avukat Köklü, işyeri sahibi Hasan Gezen tarafından dizlerinden kurşunlandı. Avukat Köklü, hastanede tedavi altına alınırken Gezen, olaydan sonra kayıplara karıştı.

 

3 YIL FİRARİ YAŞADI 

Bir süre sonra yakalanan ve ‘yaralama’ suçundan tutuksuz yargılanan Hasan Gezen, 3 yıl önce sonuçlanan davada 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza aldığını öğrenen Gezen, yeniden kayıplara karışarak firari yaşamaya başladı. Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, uzun süredir yakalamak için çalışma yaptığı Hasan Gezen’in

Gürselpaşa Mahallesi’nde olduğunu tespit etti. 

 

ARACINDA YAKALANDI

Gezen’in 01 EGZ 01 plakalı otomobiliyle hareket halinde olduğunu anlayan polis, aracı takip etmeye başladı. Hasan Gezen, aracı Aliya İzzet Begoviç Bulvarı üzerinde park ettiği sırada yakalandı. Sağlık kontrolünden geçirilen Gezen, emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi. Hasan Gezen’in Kurtlar Vadisi posterinde dizinin başrol oyuncusu Polat Alemdar’ın fotoğrafı yerine kendisinin fotoğrafını fotomontajla koyduğu öğrenildi.


Yorumlar (1)