• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:12
  WhatsApp
“Büyükşehir belediyesinin ne kadar parası var bütün Adana görecek”

CHP Adana Büyükşehir belediye başkan aday adayı Mühendis Mustafa Fidan Vursavuş il binasında yapılan toplantıdan sonra dosyasını teslim ettikten sonra gazetemizin sorularını yanıtladı;

2019 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir belediye başkan aday adaylığını açıkladıktan sonra CHP il binasında yapılan bir törenle dosyasını il başkanı Emrah Kozay’a teslim etti.

İl binasında kalabalık bir topluluk ile yapılan toplantıda bir konuşma yapan CHP Adana Büyükşehir belediye başkan aday adayı Mühendis Mustafa Fidan Vursavuş “Öncelikle partimizin Adana büyükşehir belediyesini alarak nasıl belediyecilik yapılır göstereceğiz. Herşey şeffaf olarak halkımızın görebileceği ve herkesin bilgisi dahilinde işler yapacağız.Beni tanıyanlar çok iyi bilir Cumhuriyet halk partili olarak hizmetlerimizin dışında uzman olan kişilerle çalışarak yepyeni bir Adana kenti yaratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.Burada bulunarak destek veren arkadaşlarımıza ve il başkanımız Emrah Kozay’a teşekkür ederim” dedi.

Toplantıdan sonra gazetemizin sorularını yanıtlayan CHP Adana Büyükşehir belediye başkan aday adayı Mühendis Mustafa Fidan Vursavuş tüm projelerini ve eksik olan çalışmalarını anlattı.

Aday gösterilip kazandığınız taktirde Adana için ilk yapacağınız işler nelerdir?

Partim CHP beni aday gösteriri ve kazandığım taktirde Önce bir bismillah deyip güne başlayacağını söyleyen CHP Adana Büyükşehir belediye başkan aday adayı Mühendis Mustafa Fidan Vursavuş “Yine söylüyorum önce bir bismillah deyip güne başlayacağız, Türkçesi bu.Sonra klasik tebrikleşmenin ardından sokakları, vatandaşlarımızı, muhtarlarımızı önümüzdeki bir ay içerisinde hiç durmadan gezilecek.Yerinde sorunları öğrenmek için ilçelerin belediye başkanlarıyla görüşmeler yaparak hangi ilçemizde ne sorun var ise ortaklaşa bir rapor haline getirerek problemlerini öğreneceğiz.İlçe belediyelerimizin hangi partiden olursa olsun hiç önemli değil.Büyükşehir belediyesi olarak onları kucaklayacağız ve  dosyalarla sorunlarımızı önümüze koyarak hep birlikte ortak çalışma sonucunda çözeceğiz”dedi. 

Adana’nın birçok sorunları var bunları nasıl çözeceksiniz ? 

Adana’nın belirli sorunları var ve bunların üzerine odaklanacaklarını ifade eden Vursavuş “Benim mesleğim mühendis.Herşeyi teknik olarak algılarım ve benim felsefem budur. Görünen çözümlerle değil teknik olarak halledeceğiz. Başta Çukurova Üniversitesi olmak üzere ülkemizde dünyaca tanınmış üniversitelerimizden yardım alarak çözeceğiz sorunlarımızı. Şurası çok hoşuma gitti, buradan yol geçireceğim olmayacak. Bu konunun uzmanı ben değilim açıkçası. Ben sadece orkestra şefi olacağım. Öncelikle Adana’nın tüm oda başkanları ve STK’ larla toplantı yapıp sorunlarımızı çözeceğiz. İçinde halk kelimesi geçen bir partinin aday adayıyım bütün kaynaklarımızı halk ile paylaşacağız. Beni tanıyanlar çok iyi bilirler her şeyimizi şeffaflıkla yapacağız öyle antin kuntin iş bilmem ben. Hatta belediye kasasının son durumunu da istasyon meydanına kocaman bilboard ile ne kadar bağış yapılmış ne kadar gelir edilmiş gider olmuş halk her şeyi görecek. Büyükşehir belediyesinin ne kadar parası var bütün Adana görecek. Şu an ki bütçemizle bütün ilçelere yetecek durumumuz yok.Yapılan borçlanmalarla birlikte ancak kenti bırakılıp gidelim öyle olmaz. Hükümet taraflı belediye başkanı olursa bütün sorunlar diye bir şey yok. Bugün Eskişehire bakalım Muhalefet partisinin bir belediye başkanı olmasına rağmen Cumhurbaşkanı tarafından güzel çalışıyor deme boyutuna getiriyorsa biz niye yapmayalım. Biz tepedekilerle kavga etmeyeceğiz. Biz kentin sorunlarını barışçıl yollarla halledeceğiz. Bana diyorlar ki ekmeği ne yapacaksın yolu ne yapacaksın suyu ne yapacaksın. Ben iyi niyetle bu işin başına geçeceğim.Bir evin  hanımı der ki babaya biz battık. Baba der ki sakin ol ben samimiyetle iyi niyetle bu durumdan ailemizi kurtaracağım. Adam gece taksi şoförlüğü yapıyor ya ailesini yuvasını kurtarmak için bende evini düşünen baba gibi olacağım kentim için hazırım. Biz şehirci bir aileyiz Adananın sorunları evimizde sürekli konuşuluyor. Bana göre Adana’nın yeni bir yüze ihtiyacı var. Ben teknoloji ve ilim irfanla sorunların çözüleceğini düşünen bir adamım ve  bütün işlerimi bilenlere danışarak yaparım. İyi niyetimizle samimiyetimizle geldiğimiz gibi gideceğiz paramıza para katmayacağız. ilk geldiğimizde cebimizde ne varsa giderken de o kadar para olacak.  Bu yolda bende varım diyorum”dedi. 


Yorumlar (1)