• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 18:31
 
Bunsuz: Emeklilerimizin her zaman yanındayız

Türkiye’nin ilk emekli sendikası DİSK’e bağlı Tüm Emekliler Sendikası 23 yaşında

 

ÖZEL HABER: SERDAR AKIN

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu(DİSK)’e bağlı Türkiye Tüm Emekliler Sendikası Adana Şube Başkanı Mehmet Bunsuz, “ Sendikamız bundan tam 23 yıl önce 12 Temmuz 1995 tarihinde ‘ Demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz’ diyerek yola çıkan 149 emeklinin Ankara Valiliğine yaptıkları başvuru ile kurulan Türkiye’nin ilk emekli sendikasıdır. Bu nedenle kuruluşundan bu yana her geçen gün daha da güçlenerek emeklilerimizin her zaman yanında olduğunu gösteren bir sendikadır,” Dedi.

EMEKLİ-SEN FERBA ÜYESİDİR

Emekli-Sen’in sendikacılık alanında bir ilki gerçekleştirdiğini ve örgütlenmeye başladığını belirten Başkan Mehmet Bunsuz şunları söyledi: “ Sendikamız şu anda 70 şube 35 temsilcilik ve 50 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük emekli sendikasıdır. Avrupa Ülkelerinin emekli sendikaları, sendikamızın da üyesi bulunduğu Avrupa Sendikalar Konfederasyonu ETUC’a bağlı ‘Emekli ve yaşlı sendikaları federasyonu FERPA üyesidir. Emekliler demokrasi mücadelesinde ön saflarda yer almaktadırlar. Temel hak ve özgürlüklerin tek savunucuları şu anda emeklilerdir. ‘Emeklilerin bir canı vardır. O canı da demokrasi mücadelesinde ve temel hak ve özgürlükle ilgili vermeye hazırdır.”

MÜCADELE DEVAM EDECEK

Emekli-Sen adana şube başkanı Mehmet Bunsuz, konuşmasını şöyle sürdürdü.” Elbette emeklilerin tüm sorunlarını çözdük iddiasında değiliz. Ancak Türkiye gibi örgütlenmenin ve hak aramanın nerdeyse imkânsız hale getirildiği, yasalardaki düzenlemeler yetmiyormuş gibi idarenin keyfi uygulamalarının engellemelere yol açtığı ve son iki yıldır devam eden OHAL’in nefes almayı imkansız hale getirdiği bir ülke de, mücadelemize devam edeceğiz.”

KURULUŞUMUZ KUTLU OLSUN

Hedeflerinin Demokratik Laik bağımsız, sosyal hukuk devleti normlarının hakim olduğu temel hak ve özgürlüklerin sınırsız kullanıldığı yan yana barış içinde eşit yurttaşlık olarak yaşadıkları bir ülkeyi çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakmak olduğunu ifade eden Bunsuz,” Bu hedeflerin gerçekleşmesi dileğiyle emekli-sen üye ve yöneticileriyle nice kuruluş yıl dönemlerinde birlikte olma umuduyla sendikamızın 23. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın Emekli-Sen, yaşasın DİSK. Ey emeklim sen yoksan biz bir eksiğiz.” 


Yorumlar (1)