• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 18:29
 
Bunsuz “Emekliler yalnız değildir”

Tüm Emekliler sendikası Adana Şube başkanı Mehmet Bunsuz  ve yönetim kurulu yaptığı toplantıda 24 haziran seçimlerini aniden yapılması yüzünden planladığımız çalışmalarımızı hepsini iptal etmek zorunda olduklarını belirttiler.

ÖZEL HABER: SERDAR AKIN

DİSK’e bağlı Tüm Emekliler Sendikası Adana Şubesi Başkanı Mehmet Bunsuz başkanlığında yönetim kurulu ile yaptığı toplantıda “24 haziran seçimlerini aniden yapılması yüzünden planladığımız çalışmalarımızı hepsini iptal etmek zorunda kaldık.”dedi Bu arada yönetim kurulu toplantısına katılan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sendikanın üyesi olmaktan mutluluk duymakta olduğunu söyledi.

Tüm Emekliler sendikası Adana Şubesi Başkanı Mehmet Bunsuz yönetim kurulu ile birlikte yaptığı toplantıda 24 Haziran seçimlerini aniden yapılması yüzünden planladığımız çalışmalarımızı hepsini iptal etmek zorunda olduğunu belirterek şunları söyledi “Erken seçim olması yüzünden 30 Haziran emekliler gününü dahi kutlayamadık.30 haziran emekli gününün olması çok önemli bizim için. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk 30 haziranda emekli olduğu için bu tarih emekliler günü ilan edilmiş ve aynı hafta ise emekliler haftası olarak kabul edilmiş. Emekli-Sen olarak bu hafta kutlama yaparak emekli üyelerimizle birlikte olmayı düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk partisinden birinci sıradan Adana Milletvekili seçilen Ayhan Barut’un sendikamızı onurlandırmalarından dolayı teşekkür ederim. Adana’da halkın nabzına göre şerbet vermediğimizden dört milletvekili çıkardık. Biz isterdik ki Adana’dan 5 milletvekili çıkaralım,fakat olmadı.Daha önceki yıllarda rahmetli Bülent Ecevit’in rüzgarını yakalayarak başarılı olmuştuk.Fakat Muharrem İnce’nin rüzgarını milletvekili seçimlerine yansıtamadık. Ecevit’in rüzgarı gibi topluma yansıtmış olsaydık belki CHP Adana’da 6 milletvekili çıkarmış olacaktı. Olmadığı içinde bir şey diyemiyoruz. Biz istiyoruz ki ikinci bir hedefimizi kaybettik gözüyle bakılmasın. Seçilen milletvekillerimizin Ankara’da bir ayağımız olmasını istiyoruz. Adana’nın sesi kulağı olmasını istiyoruz ve tüm seçilen milletvekillerimize başarılar diliyorum” dedi. 

EMEKLİ-SEN yönetim kurulu toplantısına katılan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut önemli mesajlar verdi. Bir konuşma yaparak bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür eden Barut “Üyesi olduğum Tüm Emekliler sendikasının yönetim kurulu toplantısına katılmak istedim.Burada yönetim kurulu toplantısına ve önümüzdeki dönemde yapacağımız yol haritasına yönelik ne gerekiyorsa sizlerle birlikte görüş alışverişinde olacağımı belirtmek istiyorum. Seçimlerde bize vermiş olduğunuz desteği biliyorum ve il başkanı seçildiğimde sendikanıza üye olmuştum.Bu süreçte il başkanlığım döneminde en çok geldiğimiz sendikalardan biris olmuştur. Milletvekilliği seçimlerinde de katkı ve desteğinizi gördüm. Bende bana düşen görevimi yerine getireceğim.Elbette bir partinin milletvekili seçildim fakat Adana‘nın milletvekili olmak istiyorum. Sorunumuz Adana ise Adana’nın seçilmiş tüm milletvekilleriyle tüm sorunları birlikte çözmeyi ve hepimizin bir hareket etmesi gerekiyor”dedi. 

Emekli Sen’deki toplantıda fikir alışverişlerinde bulunarak görüşlerini açıklayan ve aynı zamanda danışmanı olan Selman Serttepe bu dakikadan sonra hızlı bir şekilde Cumhuriyet Halk partisini onarmak gerekiyor. Örnek verecek olursak İnce’nin illerdeki ziyaretlerinin yanlış olacağı kanaatındayım.Çünkü siz örgütlerinize bir şey sormamışsınız, örgütlerinize danışmamışınız, yola çıkıyorsunuz. Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı biz seçime hazırız diyor. Biz bunu daha öncede duyduğumuz için Adana Ayhan Barut dönemizde başarılı olduk Çünkü referandumda hayır kampanyasında başarılı olarak o motivasyon ile seçime girdik.Fakat 24 haziran seçim sonuçlarına bakıldığı zaman alamadığımız belediyeleri bırakın şu an itibariyle aldığımız oylara göre elimizdeki belediyeleri de kaybetmiş görüyoruz.Bu yüzden partimizin hızlı bir şekilde yanlış olan şeyleri anlatmamız gerektiğini” vurguladı. 

Toplantı sonunda Adana ve ilçelerindeki tüm emeklileri kucaklamak istediklerini belirten DİSK’e bağlı Tüm Emekliler Sendikası Adana Şubesi Başkanı Mehmet Bunsuz “Öncelikle tüm emeklilerin ‘EMEKLİLER HAFTA’sını kutluyorum.Sendika olarak çalışmalarımızı tüm emekliler üzerinde yaparak çok yakında Ankara’daki yapacağımız genel merkezimizle birlikte mecliste bulunan milletvekillerimizle görüşerek emekli vatandaşlarımızın sorunlarını masaya yatırarak çözüm üretmeye çalışacağız ve tüm haklarını savunacaklarını”söyledi.

 


Yorumlar (1)