• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 18:18
 
Bulamlılardan Birlik Cemi ve Birlik Lokması

Bulamlılardan Birlik Cemi ve Birlik Lokması

ÖZEL HABER:İNCİ YILMAZTÜRK

Adana Bulamlılar Derneği (Bulam-Der) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Birlik Cemi ve Birlik Lokması bu yıl da Şambayat Ehl-i Beyt Vakfı'nda yapıldı.

Adana Bulam-Der Başkanı Yılmaz Parlak lokmalarını eşit, özgür ve kardeşçe paylaşmak için bir araya geldiklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Başkan Parlak Alevilerin bu ülkenin aydınlık yüzleri olduğunu ifade ederek, 'Tüm inançlara saygı duyan Alevi canlar kendi inançlarına da saygı gösterilmesini istiyor. Bugün ibadetimizi yapmak ve lokmalarımızı paylaşmak için bir araya geldik. Bir lokmayı eşit, özgür ve kardeşçe paylaşan, bizleri bugün yalnız bırakmayan tüm canlara teşekkür ediyoruz.'dedi.

Bulam-Der'in düzenlediği Birlik Cemi'ni Pir Ali Büyükşahin Dede yürütürken, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Özdemir ve Ulaş Toros, Şakirpaşa Cemevi Yönetimi, Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Seçil Sönmez, Adana Hacı Bektaş-i Veli Kültür Derneği Yönetimi, CHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Mak, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Demokratik Alevi Derneği Yönetimi, Bulam eski Belediye Başkanı Ahmet Büyükşahin, HDP İl eş başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, DBP İl eş başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, 25. ve 26. Dönem Adana Barosu Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av.Aziz Erbek, CHP 27. Dönem Milletvekili Aday Adayları, Seyhan Belediye Meclis Üyeleri ve binlerce Alevi can Bulamlıları yalnız bırakmadılar.

 

 


Yorumlar (1)