• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 18:24
  WhatsApp
'BTÜ'nün isminin Türkeş olması gurur verici' İyi Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin isminin ALPASLAN TÜRKEŞ olarak değiştirilmesi bizler için gurur kaynağı olacaktır dedi.

Çulhaoğlu açıklamasında; Halen Adana’da işlevine devam eden eğitim kurumlarımızdan Bilim Ve Teknoloji Üniversitesinin  isminin Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirileceğinin   Sn. CUMHURBAŞKANI tarafından ilan edilmesinden sonra Meclis komisyonunda bu teklif görüşülmüş olup İYİ PARTİ olarak desteklediğimizi ve Meclis genel kuruluna bu yasa geldiğinde de yine İYİ PARTİ olarak kabul edeceğimizi kamuoyuna belirtmek  isterim .

İYİ PARTİ ilkeli  ve idealist duruşuyla vatan, millet ve devlet yararına yapılacak sunulacak her hizmet teklifinde olumlu tavrını sürdürecek “önce vatan” düsturuna sonuna kadar sadık kalacaktır.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Türk Milliyetçiliğinin unutulmayacak başbuğu merhum Alparslan Türkeş’in isminin verilmesi her ne kadar bazılarının dilinde siyasi bir manevra izlenimi veriyor olsada, biz İyi parti mensubu milletvekilleri olarak bu teklifi sonuna  kadar desteklemeyi Türk milliyetçileri olarak  ahde  vefa olarak görüyoruz ve son başbuğumuza karşı İYİ PARTİ olarak görevimizi yerine getirirken de büyük gurur duyacağımızı beyan ediyorum.


Yorumlar (1)