• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 17:19
  WhatsApp
Brezilyalı kadın 1 kilo 770 gram kokainle Adana’da yakalandı HABER:HALİL BİLEK

ADANA TOROS GAZETESİ

 

Brezilya’dan Adana’ya gelen 41 yaşındaki Maria Dossontos Cristo, havaalanında valizinde bulunan 8 çift spor ayakkabının tabanına gizlenmiş 1 kilo 770 gram kokain ile yakalandı. Katar üzerinden aktarmalı olarak kente geldiği öğrenilen uyuşturucu kuryesi kadın tutuklandı.

Olay Adana Şakirpaşa Havalimanı Dış Hatlar bölümünde meydana geldi. İddiaya göre; Maria Dossontos Cristo, 8 çift spor ayakkabının tabına gizlediği 1 kilo 770 gram kokaini uçak içi kabine sığacak büyüklükte bir valize koyduktan sonra Adana’ya uçak bileti aldı. Brezilya’dan uçağa binen kadın aktarmalı uçtuğu için önce Katar’a indi. Bu ülkede uçak değiştiren kurye kadın, daha sonra Adana’ya uçan uçağa bindi.

Kente gelen Brezilyalı kadın, kabin bagajını aldıktan sonra pasaport kontrol noktasına gitti. Kadının tavırlarından şüphelenen polis, narkotik ekiplerine haber verdi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kadının üst aramasını yaptıktan sonra valizini açınca 8 adet spor ayakkabı buldu. Ayakkabıların tabanının yeniden yapıştırıldığını fark eden polis, tabanları açınca gizlenmiş kokainleri buldu.

Toplamda 1 kilo 770 gram kokain ele geçiren ekipler, Brezilyalı kadını gözaltına aldı. Bir otelde rezervasyonu bulunan kurye kadın, “Çanta içinde sadece ayakkabı olduğunu zannediyordum. Adana’da onu birisine teslim edecektim. Başka bir bilgim yok” dediği öğrenildi. Brezilyalı kadın ‘uluslar arası uyuşturucu ticaretinden’ sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.


Yorumlar (1)