• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 20:26
  WhatsApp
Bir 19 Mayıs’ı daha Coşkuyla kutladık

99 kere maşallah dedik, 1 asra 1 yıl kaldı diye gururlandık

 

(DHA)- ADANA'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kentte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilk tören merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. 

MUMCUYA YÜRÜYÜŞ

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, anıta çelenk koydu. Saygı duruşundan sonra törene katılanlar, bando eşliğinde Atatürk Caddesi üzerinden büyük kutlama töreninin yapılacağı Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü.

BAYRAM KUTLAMASI
Buradaki törende Adana Valisi Mahmut Demirtaş; İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü ile birlikte halkın bayramını kutladı. 

GENÇLİĞE SESLENİŞ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ın günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptığı ve öğrencilerin şiirler okuduğu törende, minik öğrenciler de protokol üyelerine çiçek verdi. Bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilirken, halk oyunları, karate, dans ve jimnastik gösterileri sunuldu.

 


Yorumlar (1)