• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mart 2019
  • 05:30
  WhatsApp
Başkan Sözlü, Oprukçu'yu Ereğlililere emanet etti

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Oprukçu’yu, büyük bir konvoyla Ereğli’ye götürdü.

 

(Haber Merkezi)- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  Ereğli Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin Oprukçu’yu kalabalık bir konvoyla Ereğli’ye götürdü.  Yaklaşık beş yıl mesai arkadaşlığı yaptığı eski Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’yu Ereğlili hemşehrilerine emanet eden Başkan Sözlü, "Torosların iki yakasında bir heybenin iki gözü gibiyiz. Ereğli ve Adana bizim gözümüzde bu ölçüdedir” dedi.

ASKİ GENEL MÜDÜRÜ’YDÜ

2014 seçimlerinden sonra Adana Büyükşehir Belediyesi’nde birçok kademede görev yaptıktan sonra son olarak ASKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Oprukçu, Ereğli Belediye Başkanlığı için MHP’den aday oldu. Başkan Sözlü, Adana’da yaşayan Ereğliler tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde "Adana'da Hüseyin Oprukçu'nun ne kadar sevildiğini Ereğli'ye göstereceğiz ve hatta onlara 'ara verdiniz ayıp ettiniz' diyeceğiz.” dedi.

BAŞKAN SÖZLÜ SÖZÜNÜ TUTTU

O gecede Ereğlilere söz veren Sözlü, “8 Aralık'ta O'nu Adana'dan büyük bir kalabalıkla Ereğli'ye teslim edeceğiz" demişti. Başkan Sözlü, sözünde durdu ve yıllardır belediyede mesai arkadaşlığı, MHP’de yol arkadaşlığı yaptığı Oprukçu'yu Ereğlili hemşerilerine görkemli bir konvoyla emanet etti. Kendisini yalnız bırakmayan Başkan Sözlü’ye teşekkür eden Oprukçu, "Bir beş yıl daha Ereğli kaybetmesin diye, hasreti dindirelim diye geldik Ereğli'ye” diye konuştu.

"BİR HEYBENİN İKİ GÖZÜ GİBİYİZ"

Başkan Hüseyin Sözlü, ise "Torosların iki yakasında bir heybenin iki gözü gibiyiz. Ereğli ve Adana bizim gözümüzde bu ölçüdedir. Bir Ereğlili ile beş yıl mesai arkadaşlığı yapmış olmaktan dolayı bahtiyarız. Hüseyin Bey, Adana'nın o yoğun koşturmasını, telaşını eminim ki Ereğli'de devam ettirecek, hemşerilerinin desteği ile bu güzel ilçede milliyetçi ve üretken belediyeciliğin önemli bir temsili olacaktır" diyerek Oprukçu'yu Ereğlili hemşerilerine emanet etti.

 


Yorumlar (1)