• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 18:15
  WhatsApp
“Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır” Kendi alanında dünyada "Yılın En Seçkin Bilim İnsanı" seçilen ve "İngiliz Kraliyet Akademisi Diplomatı" ünvanına sahip Prof. Dr. Mutlu Özcan, Adana Diş Hekimleri Odası’nın konuğu oldu. Prof. Dr. Mutlu Özcan, “Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır.” dedi.

DT. GÜLER, “MUTLU ÖZCAN, YURTSEVER OLMAYI KİŞİLİĞİYLE BİRLEŞTİRMİŞ”

Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilen Prof. Dr. Mutlu Özcan’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Bildiğiniz gibi mezuniyet sonrası eğitimleri çok önemsiyoruz. Mesleğimizle alakalı bilimsel toplantılarımızı farklı konu ve konuklarla sürdürüyoruz. Ağız diş sağlığında koruyucu hekimliğin önceliklerini her platformda dile getiriyoruz. Çağımız artık insanlarımızın diş kayıplarıyla mücadele etmesi değil, koruyucu hekimlikle rahata erme çağıdır. Bu yıl yurdumuzun kurulmasında Milli Mücadelenin ilk adımının atıldığı 1919’un yüzüncü yılı. Ben Milli Mücadele ruhunun yeni nesillere aktarılması taraftarıyım. Prof. Dr. Mutlu Özcan hocamız Ulu Önder Atatürk’ün gençliğe hitabesinde tarif ettiği şekilde yetişmiş bir insandır. Hayatta en hakiki mürşit ilim’dir, fen’dir sözünün kanıtı olarak karşımızda duruyor. Bu kadar enternasyonel olup, bu kadar da yurtsever olmayı bir kişilikte birleştirmek kolay olmasa gerek. Edindiği başarı abartı değildir. Ben kendisini tebrik ediyorum. Kadın hakları konusunda karşımızda çok pozitif bir örnek var. Bizlere yaşamında kesitler sunacağı gibi başarı yolunda izlememiz gereken önerilerine kulak vereceğiz. Bizlerle birlikte olduğu ve paylaşımları için kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“HAYATTA KiŞiNiN PRENSİPLERİ OLMASI GEREKİYOR”

Türkiye'deki eğitimin Avrupa'nın gerisinde olmadığını, başarıya giden yolda tüm öğrendiklerini Türkiye'de öğrendiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Zürih Üniversitesi Dental Biyomateryaller Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mutlu Özcan, “Adana’da ve sizlerle olmak benim için mutluluk. Arkadaşlarımın bana söylediği bir söz ile konuşmama başlamak istiyorum. “Mutlu, sen çok konuşmazsın ama yaptıkların konuşur” derlerdi. Yaşıma göre uzun bir hikayem var. "Başarı asla tesadüf değildir" sözünün yaşayan kanıtı sayılabilirim. Denizli`li ressam bir anne ile doktor bir babanın kızıyım. Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği tarafından, kendi alanında "Yılın En Seçkin Bilim İnsanı" seçildim. İngiltere, Almanya, Finlandiya, Norveç ve Hollanda`da çeşitli üniversitelerde çalıştım. Sao Paolo, Florida, Hongkong ve Madrid üniversiteleri gibi bir çok tanınmış üniversitelerde onursal profesörlüklerim var. Başarıya ulaşmak için hayat prensiplerinizin olması gerekiyor. Benim hayat prensiplerimin başında sorumluluk sahibi olmak, çalışkan olmak, dürüst olmak geliyor. Bu üç unsur sizde olursa başarısızlık diye bir şey olacağına ben inanmıyorum. Buna bir de yardımseverliği eklememiz gerekiyor. Bu da çok güzel bir duygudur.” dedi.

 

 


Yorumlar (1)